En Son Dakka Haberler -

ZORLUOĞLU ABD DİYARINDA…

Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun da içerisinde olduğu ticaret heyeti Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

ZORLUOĞLU ABD DİYARINDA…
  • 27.11.2019

Basında bu ziyaretle ilgili en fazla, ‘Trabzon heyeti Amerika’da Gülcemal için fikir arayışında’ başlıklı haberi ve bu haberde, Orlando’da Uluslararası Eğlence Parkları ve Cazibe Merkezleri Fuarı ziyareti öncesi Başkan Zorluoğlu heyetteki işadamlarını uyararak, ‘Gülcemal Projesi için güzel fikirler edinelim’ dediğini okuduk.

Ticaret heyetinin ziyaret sebebi bir yana, Başkan Zorluoğlu’nun deniz dolgusuyla oluşturulan bir alana ne yapacağına karar vermek için, 13 saatten fazla uçması, 10 bin kilometreyi aşkın yol kat etmesi traji komik bir durumdur.

Kent içi ulaşım sistemleri, ultra kültür sanat merkezleri ya da akıllı şehirler gibi konularda, örnek ve yetkin ziyaretler beklenirken, dolgu alanı için fikir aramaya ABD’ye gitmek traji komik olduğu kadar düşündürücüdür.

Böyle iş olsun, torba dolsun cinsinden ziyaretler Trabzon’a, Trabzon Belediye Başkanı’na yakışmamış, ABD’ye ziyaret sebebi için söylenen sözler ise ülkemizde dolgu alanlarına çok şık projeler üretmiş çok başarılı belediyeler varken havada kalmıştır.

Denizi doldurup ne yapacağına karar veremeyen Başkan Zorluoğlu’na önerim, tez zamanda, milyon metrekare büyüklüğünde -ayakları yoran- ruhu dinlendiren parklar, planetaryum ve gençlik merkezlerinin olduğu Eskişehir’i ziyaret etmesidir.

Hrt. Müh. Oktay SÖĞÜT Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ