En Son Dakka Haberler -

Zenginden Alıyorlar Yoksula Veriyorlar

Beşir Derneği Trabzon Temsilciliği, “Bir Kap Bir Kalp” Projesi ile evden eve iftar yemeği taşıyor. Yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunan Beşir Derneği, “Bir Kap Bir Kalp” Projesi ile insanların evlerinde pişirdikleri yemeklerini ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşmasına vesile oluyor. 

Zenginden Alıyorlar Yoksula Veriyorlar
  • 26.05.2019

Proje kapsamında iftar yemeğini paylaşacak olan aileye dernek gönüllülerince sefer tası teslim ediliyor. Hayırsever aileler iftar vakti yaklaştığında, evlerinde pişirdikleri iftarlık yemeklerle doldurduklarını sefer taslarını Beşir gönüllülerine teslim ediyor. Bu yemekler Beşir gönüllülerince doğrudan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. 

Beşir Derneği Trabzon Temsilcisi Yaşar Bankoğlu, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli yardımda bulunduklarını belirtti. Evden eve sıcak yemek uygulaması ile insanların evlerinde pişirdikleri yemekleri paylaşmalarına vesile olmak istediklerini belirten Bankoğlu, “Ramazan paylaşmaktır. İnsanların evlerinde pişirdikleri yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşması ise ayrı bir güzelliktir. Bu projemiz kapsamında kesinlikle lokantalardan yemek kabul etmiyoruz. Trabzonlular bu hususta çok ilgililer. İnsanlarımız sevinçle projemize katılmak, yemeğini bölüşmek istiyorlar” diye konuştu.

Beşir Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında 55 ülkede faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Bankoğlu, “Tüm bu çalışmalarımızı hayırseverlerin katkıları ile yapıyoruz. Bizi hayırlarına vesile kılan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ