En Son Dakka Haberler -

YENİ BAŞKANDAN BEKLENTİLERİMİZ

YENİ BAŞKANDAN BEKLENTİLERİMİZ
  • 03.05.2019

Trabzon’un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yaklaşan Ramazan ayı öncesi basınla bir araya geldi. Hem Ramazan etkinlikleriyle ilgili bilgiler verdi hem de Başkanlıkta geçen bir ayını değerlendirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin meydandaki taş binasında gerçekleştirilen toplantıda, Zorluoğlu’nun rahat tavrı gözlerden kaçmadı. Eski yönetimin devamı olduğunu vurgulamaya özen gösterirken, üstü kapalı bazı eksiklikleri de yine diplomatik bir dille ifade etti.

Başkan Zorluoğlu, belediye yönetiminin tepeden tırnağa değişeceği sinyalini verirken tasarrufu telaffuz etmesi, geçmişte yaşanan israfı hatıra getirdi. Bunlardan sarfınazar edileceğini belirten Zorluoğlu, Belediyenin 504 Milyon lira borcu olduğunun ama bunun kapanmayacak bir borç olmadığının da altını çizdi. Borcun yarısının TİSKİ’nin borcu olması dikkatlerden kaçmadı. Buradan şu anlamı çıkarabiliriz: Belediye hizmetleri, su, kanalizasyon ve alt yapı etrafında dönüyor.

Murat Zorluoğlu’nun konulara vakıf olduğuna dair izlenimimizden aldığımız cesaretle bazı hatırlatmalar yapmamız gerekiyor.

Uzun zamandır ihmal edilmiş bu şehrin, büyük bir atılıma ihtiyacı var. Zülf-i yare dokunmadan süre doldurup beni döneme göz kırpmak veya sonra köşeye çekilmek, bu şehri yönetmeye talip olan birisine hiç yakışmaz. O yüzden şimdiden sinyalini verdiğiniz arı gibi çalışma sözünün hiçbir zaman unutmayınız.

İlçelere, mahallelere, en ücra köşelere gidip, sorunları yerinde görmeli ve hiç vakit kaybetmeden çözümler üretmelisiniz. Hiç ama hiç kimseyi ötekileştirmeden, bütün talepleri uygun bir şekilde yerine getirmeli, önünüzdeki 5 yılda bu şehri tanınmayacak şekilde değiştirmeli ve dönüştürmelisiniz.

Amerika’yı yeniden keşfe gerek yok; bu şehrin dinamikleri, bu şehri mükemmel hale getirmeye yetecektir. Yeter ki kaynaklar yerinde ve tasarruflu kullanılsın.

Seçim öncesi özellikle vurguladığınız alt ve üst yapı çalışmaları hemen başlatılmalı, turizm yatırımlarına hız verilmelidir.

Bütün bunlar yapılırken adaletten zerre miktar sapmadan herkese eşit davranmalı, tüyü bitmemiş yetimin hakkını hiç kimseye yedirmemelisiniz.

Hasılı bundan sonra küsmek, kırılmak, kızmak bize, itidal, gönül alma size… Miskin miskin yatmak bize, arı gibi çalışmak size…

Yolunuz uzun ve dikenlerle dolu. Denizcilerin deyimiyle “rüzgarınız sakin pruvanız neta olsun”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ