En Son Dakka - Haberin Dakika Daika Mekezi - 13 Temmuz 2019, Cumartesi

YAMURDA İHTİYAÇLI OLANA BİR BARDAK SU VERMEMEK.

12 Nisan 2019
8 kez görüntülendi

YAMURDA İHTİYAÇLI OLANA BİR BARDAK SU VERMEMEK.

Çok Değerli okurlarım;

Gerçekten çok ilginç ir ülkede yaşıyoruz. Her ferdinin ayrı, ayrı anlayışa sahip olduğu bir ülke.

Öyle ki; %98’i Müslüman olan bu ülkede İslamiyet’in ana temel kurallarını herkes kendisine göre yorumlamakta ve yetki eline geçince aynı anlayış içinde onu uygulama koymaktadır.

Oysaki İslami anlayış herkese göre aynıdır. Dün ne ise bugün de o dur.

Mesela Ne buyurmuş Peygamber Efendimiz (SAV) “KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”  Bizler böyle bir anlayışın devamıyız.

Şimdi esas konumuz şu;

Bolu İline yeni seçilen Belediye Başkanı Tanju Özkan Suriyelilere daha yardım yapılmayacağını, hatta ve hatta onlara “Yağmurlu havada bile su yok” demiş.

İnsan şöyle bir düşünüyor, Ya; sen kimsin ki Yüce Rabbimizin gökten yağdırdığı yağmura da engel koyacaksın ve onu kısmeti olana vermeyeceksin.

Ey Tanju Özkan; Firavun ’da böyle söylüyordu. Ama sonunu sende biliyorsun. Bir de kalkmış Kur’ana el basarak yemin ediyorsun. Adama sormazlar mı? Bu ne Perhiz Bu ne lahana Turşusu diye.

Bi defa yapmış olduğun icraat o el bastığın Kur ’anın özüne ters düşmektedir.

Bu ne kin, bu ne haset arkadaş. Bu düşmanlık niye ve kime?

Biraz yavaş ol.

Demek ki size bu halk az daha yetki verse siz daha kötüsünü yaparsınız. Onun için eskiden büyüklerimiz derdi ki; Oğlum Allah bu CHP’lilere fırsat vermesin. Bizi bir kaşık suda boğarlar. Tabii ki sözüm, Tanju Özkan’a destek verenleredir. Onu söylemiş olduğu bu sözün arkasında duranlaradır.

Şubat ayı içerisinde Kayseri de yapılan bir Ekonomi Zirvesine katılmıştım. Orada Göç İdaresi başkanlığından gelen bir görevli (Müsteşar olabilir) bir sunum yaptı.

Sunumunda;

Türkiye’de toplam altımilyonüçyüzbin göçmen olduğunu ve bu göçmenlerinde, TC. Devleti sadece üçyüzatmışdokuzbini’ne yardım yaptığını ifade etti. Bunların dışındaki göçmenler ’in kendi ekonomilerini döndürdükleri gibi ekonomiye de katkı sağladıklarını ifade etti.

İşte gerçek budur. Tanju Özkan bu bilgilere ulaşabilir. Bizde kendisine Sayın Savcı Sayan Bey’in çağrısını yapıyoruz. Böyle itici olmaya, TC. Devletimizi küçük düşürecek söylemlere girmeye gerek yok. Çok zorlandı isen bırak git. Gitmedin.

Bize ne düşüyorsa söyle vermeye hazırız.

Trabzon’umuza Suriyeli, Afganlı kardeşlerimiz geldi de ne oldu. Soframızdan bir zeytin mi eksildi. Peynirimizi mi çaldılar. Benim gördüğüm kadarı ile çok terbiyeli, efendi kişiliklere sahip insanlardır. Hepsi işinde gücünde. Birine bir ekmek alsan bende var üstteki komşuma ver diyor. Bunlara ben şahidim. Daha fazlasını da söyleyebilirim ama gerek yok.

Bu çağ dışı cahilane düşünceyi kınıyor. Bolu halkının bir yanlışlık neticesinde çoğunlukta oy verdiği bu zatı zamanı geldiğinde aşağı almalarının elzem oluğunu belirtmek istiyorum.

Tanju Özkan sen Merak etme; Allah yaratmış olduğu, hatta yaratacak olduğu İnsanın, Cin’in, Hayvanların, rızıklarına kefildir. Verme ile senin kasan eksilmez.

Selam ve Dua ile.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.