En Son Dakka Haberler -

USTAOĞLU PANELE KATILDI

Vali İsmail Ustaoğlu, “Çay Bardaktan Taşıyor” Konulu Panele Katıldı

USTAOĞLU PANELE KATILDI
  • 24.03.2019

Trabzon Ticaret Borsa’nın düzenlediği 3 T ( Turizm, Ticaret, Tarım) Karadeniz Toplantıları kapsamında, çayın ele alındığı ‘Çay Bardaktan Taşıyor’ konulu panel Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

Toplantıya Trabzon Valisi İsmail Usatoğlu, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Of TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral ve sektör temsilcileri, öğretim üyeleri ile diğer ilgililer katıldı.

Buradaki konuşmasında Vali Ustaoğlu, “Fındıktan sonra bölgemizin ve ilimizin en önemli tarım ürünü olan çayda verim ve kaliteyi arttırmalıyız. Hem tarım hem de ticari ürünü olan çayımızda verim ve kalite ne kadar yükselirse talebi ve ticari değeri de o kadar artacaktır” dedi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ise, “Firmalarımız, Çaykur Borsalarımız, üniversitelerimiz, kamu, özel sektör işbirliği içinde güzel çalışmalar yapıyor” dedi.

Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Başkanı Eyüp Ergan da, “Birlik ve beraberlik içinde hakaret ederek çok çalışıp, çok üretip, çok satarak kazanacağız” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Seyis’in yönettiği panelde Of TSO Başkanı Erdal Saral, Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Dr. Turgay Turna ve ÇAYSİAD Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz Kar, çayın üretimi, pazarlaması ve diğer konularla ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ