En Son Dakka Haberler -

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı: Turhan Trabzon’da Ak Parti’yi Ziyaretinde Projelerle İlgili Flaş Açıklamalar Yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bugün Trabzon’da Maçka Yolu Şantiyesi, Zigana Tüneli Şantiyesi ve Kanuni Bulvarında incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı: Turhan Trabzon’da Ak Parti’yi Ziyaretinde  Projelerle İlgili Flaş Açıklamalar Yaptı
  • 03.02.2020

Bakan Turhan, incelemelerinin ardından AK Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığında İl Başkanı Haydar Revi tarafından karşılanan Bakan Turhan’a, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ve Salih Cora ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile ilçe Belediye Başkanları da eşlik etti. Bakan Turhan, burada basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Akçaabat’ta ki üst geçitler ve kavşaklarla ilgili gelen soruya yanıt verdi.  

KANUNİ BULVARI

Akçaabat’ta kavşaklarla ilgili ihale edilmiş bir projenin olduğunu hatırlatan Bakan Turhan,  “Şu anda ihale edilmiş projemiz var. Bu proje hayata geçtiğinde o kesimde ki ulaşım da rahatlamış olacak” dedi. Kanuni Bulvarında incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Bakan Turhan, projenin etap etap hizmete girdiğini ifade ederek, “Bu projeler hizmete girdiğinde Trabzon’umuzun ulaşım alt yapısı daha güçlü olacak. Tabi, Trabzon Doğu Karadeniz’in en büyük şehri. Doğu Karadeniz, sahil yolu Avrupa’yı Kafkaslara bağlayan Uluslararası Karayollarının geçtiği güzergah. Tabi bu güzergah üzerinde ki Doğu Karadeniz Bölgesinde en yoğun trafiğin yaşandığı bölge de Trabzon şehir geçişi. Bu Akçaabat’ın girişinden başlıyor, Yomra’nın çıkışına kadar yoğun şekilde devam ediyor. Özellikle sahil yolu üzerinde ki kavşaklarda yaşanan trafik yoğunluğu uzun süreli beklemelere neden oluyor. Bizde bu sorunları çözmek için projeler üretiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor ve gelişen şartlara göre projeleremizi revize ediyoruz. 

LİMAN VE DEĞİRMENDERE KAVŞAĞI

Kanuni Bulvarı üzerinde 22 adet kavşak var. Trabzon’un yerleşim alanlarıyla entegrasyonu ilişkiyi sağlayacak kavşaklar bunlar. Yıldızlı Kavşağından, Kutlugün Kavşağına kadar.. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Murat bey göreve başladığından beri özellikle Liman ve Değirmendere Kavşağında trafik sıkışıklıklarına bir çare bulmak için “ne yapabiliriz, nasıl çözüm ortaya koyabiliriz” noktasında çalışmalar yapıyor. Gerek yerel yönetim, gerekse karayolu ulaşımından sorumlu Bölge Müdürlüğünden aradaşlarımız oturdular konuştular çalıştılar ortaya bir çözüm önerisi koydular. İnşallah önümüzde ki günlerde o kavşaklarla ilgili trafik sorununu  çözecek olan projelerimize de kazmayı vuracağız” dedi. 

BOZTEPE TÜNELLERİ

Kanuni Bulvarının Boztepe geçişinde yapılan tünellerle ilgili de konuşan Bakan Turhan, “Bu tür büyük projelerde, bu tür yapıların inşaatı sırasında çevrede bazı gözü rahatsız edici, hayatı olumsuz etkileyen hadiseler olabilir. Bu projenin tamamlanıp sonlandığında ki duruma bakmak lazım. bunu da şu anda inşaat edeniyle oluşan bir takım kazı hafriyat çalışmaları buranın tabi görüntüsünde bir farklılık olmuş olabilir” diye konuştu. 

TRABZON ERZİNCAN DEMİRYOLU

Bakan Turhan, Trabzon – Erzincan arasında yapılması planlanan Demiryolu Projesiyle ilgili olarak ise, “Proje çalışmalarımız devam ediyor. Erzincan – Trabzon arasında arazi yapısı biliyorsunuz dağlık arazi. Demiryolu projesinin geometrik standartları, limitleri çok kısıtlı. Güzergah üzerinde en uygun projeyi belirlemek amacıyla, projeyi ihale ettiğimiz firma gerek topografik şartlar gerekse jeolojik yani zeminle ilgili şartları sahayı araziyi didik didik araştırıyorlar. Bu projelerde geri dönüş bedeli ağır olur. En doğru kararı, en uygun projeyi alternatif olarak çalışıyorlar bize sunacaklar. Ve inşallah onu da yapacağız” dedi. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ