En Son Dakka Haberler -

TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ TRABZON ŞUBE BAŞKANLIĞI’NDAN

Emekliler Derneği Trabzon Şubesi 1975 yılında kurulmuş olup bugün itibari ile 8500 üyesi bulunmaktadır.Emeklilerimizin gönüllü sivil toplumunda temsilcisidir.

TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ TRABZON ŞUBE BAŞKANLIĞI’NDAN
  • 10.04.2019

Mazide güzel ülkemizin hizmetinde ,gençliğinin en güzel yıllarında alın teri dökmüş bugünün emeklileri önce toplumumuzun her kesiminin saygı göstermesi ve akil insan konumu olarak kendine danışılması,tecrübelerinden yararlanılması gereken en birikimli ve vatansever insanlardır.Büyük önder ATATÜRK’ün söylemine lütfen dikkat ediniz.’Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli göstergesidir.’

‘Mazide muktedirken bütün gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin ve devletin geleceği yoktur ’demişlerdir.

Basın organlarında emekliler derneğinin, şubesi durumunda değerlendirmelerinin Emeklilerin siyasi malzeme olarak kullanılıyor olması ve değerlendirmeyi sağlıksız ve yanlış bulduğumuzu belirtir, Emekliler derneği şubemiz ve üyelerinin akil insanlar topluluğu olduğunu teyit ederiz. Emeklilerimiz siyasi partiye nasıl yakın veya uzak duracağını bilirler. Bütün siyasi partilerden üyelerimiz olduğu gibi ,bütün siyasi partilere ve görevlilerine karşı aynı kibarlığı ve örnek kişiliğini gösteren emeklinin onurlu hizmetinde bir sivil toplum kuruluşuyuz.Şehrimizin bir yerel gazetesinde ‘Yerin Kulağı’ adlı köşe yazısında bir siyasi partiyi Trabzon Emekliler Derneği’nin bir şubesi olarak göstermesi cümlelerinin tekzip edilmesini ve köşenizde aynı puntolarla yayınlanmasını talep ediyoruz.

Unutulmasın Trabzon ‘da ki üyelerimiz arasında Kültür Bakanı Prof. Suat Çağlayan Belediye Başkanlarımızdan Volkan Canalioğlu ,O.Fevzi Gümrükçüoğlu, Sosyal Güvenlik Kurum Başkanı Fikri Usta 500’ün üzerinde önemli kurumlarda yönetici olan toplum önderlerinden olan binlerce üyeye sahip emekliler derneğimizin yeni yapılan yerel yönetim seçimlerinde üyemiz olan 48 Muhtar seçilmiştir ve üyelerinin itibarsızlaştırılmaya çalışılan bu değerlendirme yazısı asla ATATÜRK ‘ün söylediği gibi ‘Basın halkın ortak sesidir.’ifadesinden uzakta bir ifade olup bazı gazetelerin sütunundaki talihsiz değerlendirmesini ve örnek göstermesini şiddetle kınıyor ve kabul etmiyoruz.

Trabzon da yaşayan 151.000 emeklinin yani 300.000 insanın önderliğine yapılan bu haksızlığın düzeltilmesini istiyoruz.

Emekliler Derneği

Trabzon Şube Başkanı

Burhan BAYRAKTAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ