En Son Dakka Haberler -

TRT’den 100’üncü yıla özel

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı nedeniyle TRT Radyolarından ortak yayın yapıldı.

TRT’den 100’üncü yıla özel
  • 20.05.2019

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı nedeniyle TRT Radyolarından ortak yayın yapıldı. Başkent Ankara başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Antalya, Erzurum ve Trabzon radyoları ortak yayında buluşarak 82 milyona birbirinden güzel türküler ve şarkılar seslendirdi.

Milli Mücadelenin 100’üncü yılına TRT Radyoları da altı noktadan yaptığı canlı yayınlarla destek verdi. TRT Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Erzurum ve Trabzon radyoları THM ve TSM Gençlik Korolarından oluşan dev ekiple Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendirdi.

Trabzon’daki program Zağnos Vadisi’nden zaman zaman canlı olarak yayınlandı. Trabzon’un en deneyimli spikerlerinden Seza Turgut’un sunduğu, THM koro şefi Emine Yıldız ve TSM koro şefi Özlem Aydın’ın yönettiği gençlik koroları muhteşem eserler seslendirdiler. TRT İstanbul Radyosu ses sanatçısı Seda Gökkadar’ın konuk olarak katıldığı programın sonunda büyük prodüksiyonda emeği geçenlere TRT Trabzon Müdürü Sami Serdar Şişman tarafından plaket takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ