En Son Dakka Haberler -

Trabzonlu Minik Öğrencilerden Malatya, Van ve Hakkari’deki kardeşlerine Hediye Konvoyu Yola Çıktı

Trabzon Ortahisar Kaymakamlığı himayelerinde, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordesinde bütün Anaokullarımızın katılımıyla “KUCAK KUCAK OYUNCAK”

Trabzonlu Minik Öğrencilerden Malatya, Van ve Hakkari’deki kardeşlerine Hediye Konvoyu Yola Çıktı
  • 25.02.2020

Trabzon Ortahisar Kaymakamlığı himayelerinde, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordesinde bütün Anaokullarımızın katılımıyla “KUCAK KUCAK OYUNCAK” ve Yeşiltepe İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy, Bener Cordan, Cudibey Ortaokulları ile Tevfik Serdar Anadolu Lisesi ve Açı Koleji’nin katılımıyla yapılan “KARDEŞİM ÜŞÜMESİN” projeleri için toplanan hediyeler Van, Hakkari ve Malatya’da ki öğrencilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Hediyeleri yerine ulaştırmak üzere Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve projedeki okul müdürlerini uğurlayan Kaymakam Tolga Toğan duygulu anlar yaşadı.

Van, Malatya ve Hakkari illerinde kadim kardeşliğimizi pekiştirecek bu güzel proje için son derece mutlu olduğunu belirten Kaymakam Tolga Toğan, “Trabzon Ortahisar’a bağlı okullar olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde “Kucak kucak oyuncak” ve “Kardeşim üşümesin” projelerimiz ile devletimizin ve milletimizin yanında olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başta minik yavrularımız olmak üzere katılım sağlayan ilgili okul idarecisi öğrenci ve öğretmenlerimize, gönüllerini açıp destekleyen bütün velilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Son dönemlerde yaşadıpımız doğal afetler karşısında ülkemiz insanlarının doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine nasıl kentlendiğini ve acıları paylaşarak nasıl hafiflettiğini tarifsiz örneklerle yaşayarak bir kez daha milletimizle iftihar ettik.. Allah bu kadim kardeşliğimizi daim eylesin.. Yola çıkan arkadaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyor, varılacak yerlerdeki tüm öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza Ortahisar’lı hemşehrilerim adına yürekten selamlarımı iletiyorum ” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ