En Son Dakka Haberler -

Trabzon’da Raylı Sistem İçin Harekete Geçildi! 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yıkımların devam edildiği Çömlekçi Kentsel Dönüşüm projesi ve Raylı Sistem Projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Trabzon’da Raylı Sistem İçin Harekete Geçildi! 
  • 10.09.2019

Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında konuşan başkan Murat Zorluoğlu, Çömlekçi Projesi’nin son durumunu paylaşan Başkan Murat Zorluoğlu,

“Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili epey mesafe kat edildi. Uzlaşma neticesinde toplamda yüzde 67’lik alanda uzlaşma sağlandı. 200’ün üzerinde binayı da yıktık. Metre kare birim fiyatlarında bir güncelleme yapıldı.

Yaklaşık yüzde 25’lik artış, metre kare birim fiyatlarında artış gerçekleştirildi. Arkadaşlarımız bu yeni fiyatlarla orada ki bizimle anlaşmayan mülk sahipleri ile görüşmeye başladılar.

Mesafe kat ediyoruz. Orada ki hak sahiplerinden anlaşabiliriz.. Projede hak sahipleriyle üzerinde pazarlık yapacağımız proje olacak. Oradan ayrılmak istemeyen vatandaşlarımızdan bu projelerden önermek suretiyle karşılıklı anlaşmayı umuyoruz. Üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yetiştirmek istediğimiz yep yeni Çömlekçi için her bakıdan çalışıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI, RAYLI SİSTEM İÇİN EKİP KURUYOR

Başkan Murat Zorluoğlu, Trabzon’a yapılması düşünülen Raylı Sistem Projesiyle ilgili de son durumu paylaştı. Başkan Zorluoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından önceki dönem proje hazırlandı ve Ulaştırma Bakanlığımıza gönderildi. Oldukça yüksek maliyetli projedir. 2018 fiyatlarıdır. Projenin güncellemeye ihtiyacı olacaktır. Yeni Ulaşım Mastır Planına göre. Bununla alakalı olarak Ulaştırma Bakanlığımız kendileri çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediyemiz ile Ulaştırma Bakanlığımız Altyapı Genel Müdürlüğü arasında teknik düzeyde ekip oluşturuyoruz. Bu ekip takip edecek. Maliyetli proje. Devletimizin imkanları çerçevesinde hayata geçmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Şehir böyle bir projeyi arzu ediyor. Trabzon’a bende çok yakışacağını düşünüyorum. Raylı sistemler, sadece ulaşım değil, şehir mobilyası olarak da büyükşehirlere ayrı bir hava katan projelerdir. İmkanlar öncüsünde kısa sürede hayata geçirmeye çalışacağımız projedir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ