En Son Dakka Haberler -

Trabzon Meydan’da Avukatlar Günü Topantısı!

Trabzon Baro Başkanlığı’nca 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Trabzon Meydan’da Avukatlar Günü Topantısı!
  • 07.04.2019

15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anıta çelenk sunuldu.

Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez, yaptığı açıklamada, devletin temelinin adalet olduğunu belirtti.

Adaletin ancak kuvvetler ayrılığının olduğu bir yönetim biçiminde, yasama ve yürütmenin yargı tarafından denetlenebildiği, hukukun üstünlüğünün sağlandığı bir ortamda gerçekleşebileceğini aktaran Suiçmez, “Adalet ancak kaliteli bir avukatlık hizmetiyle gerçekleşir.” dedi.


“Yargının bağımsız ve tarafsız olduğunu söylemek mümkün değilken, meslektaşlarımızın üzerindeki baskı da giderek artmaktadır. Müvekillerinin hak ihlallerinin kaldırılması Öncelikli talebimiz meslektaşlarımız ve mesleğimiz üzerindeki baskının kaldırılmasıdır. Ülkemizde yeni hukuk fakülteleri açılmamalı, var olanların kalitesi arttırılmalıdır. Kısaca meslektaşlarımı ekonomik ve gecelecek kaygısı gibi nedenlerle yaşamaktadır. Alandaki sorunlar avukatlık mesleğini icra etmemize engel olamayacaktır. Avukatlar hak arama özgürlüğünün teminatıdır. Hukukun üstünlüğünün gerçekleştirilmesini hedef alanlardır avukatlar. Biz avukatlar; hukuk devletinin savunucu olmaya devam edeceğiz. Halkın hak arama özgürlüğüne inanan avukatlar ve Trabzon Barosu olarak, bağımsız yargı için eylem ve söylemlerimizi sürdüreceğiz”


“Avukatlar, savunma hakkının ve halkın hak arama özgürlüğünün, adil yargılanmanın teminatlarıdır. Avukatlar ırk, dil,din ayrımı yapmadan her zaman ve her koşulda herkesin hakkını hukukunu koruyan, hak ihlallerine karşı korkmadan, yılmadan onurlu mücadelesini sürdüren hukukun üstünlüğünün gerçekleştirilmesini hedef alandır. Biz avukatlar dün olduğu gibi bugün de adaletin, demokrasinin, halkın hak arama özgürlüğünün, hukukun üstünlüğünün, adil yargılamanın, hukuk devletinin talepkarı ve savunucusu olmaya devam edeceğiz.

Herkes için hukuk, herkes için adalet, adalet için avukat diyor tüm meslektaşlarımızı ve temsil ettiğimiz halkımızı avukatlar gününde saygı ile selamlıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ