En Son Dakka Haberler -

TRABZON MERKEZ FEN LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI

TRABZON MERKEZ FEN LİSESİ’NDEN BÜYÜK BAŞARI
  • 15.05.2019

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları (Proje Okulları) nın katılımıyla gerçekleşen III.Ulusal Bilim Kampı Sergi ve Ödül Töreni 2-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa´da düzenlendi.  
Trabzon Merkez Fen Lisesi III. Ulusal Bilim Kampı´na Endüstriyel Tasarım alanında katılım sağladı. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Semra Müşra BEKTAŞ danışmanlığında öğrenciler Sude CİVELEK ve Kadircan TÜZÜNER tarafından hazırlanan Yangın Panik Odası (YANPOD) projesi bu alanda Türkiye 1. si oldu.
Okul müdürü Tuncay BEŞEL’in verdiği bilgiye göre dereceye giren tüm projeler TÜYAP Fuar Merkezi´nde organize edilen Science Expo Teknoloji Fuarı´nda 4 gün boyunca sergilenerek binlerce kişiyle buluşturuldu.
132 yıllık tarihe sahip okulumuzda akademik başarıların yanında sportif çalışmalar da yapılmaktadır ve bunun neticesinde 4.Uluslararası Türkiye Açık Kickbox Avrupa müsabakalarında 37 ülkeden 2500 sporcu arasından öğrencimiz Ecren PULATLI Avrupa 2.si olmuştur. 
Bu başarıların yanında proje çalışmaları ile de hem okulumuzu hem de Trabzon’umuzu temsil noktasında zirveye taşımanın gayreti içerisinde olduk. Bu çalışmalarımızda bizlere destek veren Ortahisar İlçe MEM, İl MEM, Üniversitelerimiz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ