En Son Dakka Haberler -

TRABZON KİTAP KURDU YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Türkiye gençlik vakfı (Tügva) tarafından , Türkiye geneli 41.200 , Trabzon genelinde 650 ortaokul öğrencisinin katıldığı sınavda Tügva Trabzon teşkilat üyesi , Araklı Yılmaz Çebi Ortaokulu Öğrencisi Ebrar Yılmaz Türkiye 3. sü Trabzon İl 1. si oldu.

TRABZON  KİTAP KURDU YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.SÜ OLDU
  • 09.05.2019

Türkiye gençlik vakfı (Tügva) tarafından , Türkiye geneli   41.200 , Trabzon genelinde 650 ortaokul öğrencisinin katıldığı sınavda Tügva Trabzon teşkilat üyesi ,  Araklı Yılmaz Çebi Ortaokulu Öğrencisi Ebrar Yılmaz Türkiye 3. sü Trabzon İl 1. si oldu.

Sınav ile ilgili Tügva Trabzon il temsilcisi Osman Ergün yaptığı açıklamada ;

Ortaokul düzeyinde yapılan bu yarışmamızda her öğrenciye 5’er kitap verildi. Bu kitapları okuyan öğrencilerimize yine aynı kitaplardan sorular hazırlandı ve bu kitapların her birinden 20’şer soru olmak üzere toplamda 100 soru soruldu. Yaklaşık bir saat 45 dakika süre verilerek sınav yapıldı. Sınava katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca araklı ilçe teşkilatımız üyesi , Ebrar Yılmaz’ı Türkiye 3’üncüsü ve Trabzon il birincisi olduğu için tebrik ediyorum dedi.Ayrıca dereceye giren öğrencilere çeşitli ödül ve hediyeler verileceğini sözlerine ekledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ