En Son Dakka Haberler -

TRABZON FESTİVALLERİYLE ANILACAK  SALONLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar M. Salih Akyüz, Kültür ve Sanat Derneği olan Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği-Vakfı’nı  (TLYD) ziyaret etti. 

TRABZON FESTİVALLERİYLE ANILACAK  SALONLAR ÜCRETSİZ OLACAK
  • 16.03.2019

Başkan Adayı Akyüz’ü, Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Atalay, Vakıf Başkanı Ahmet Kahraman ve dernek üyeleri karşıladı. 
TLYD Dernek Başkanı Kenan Atalay, TLYD konserleri için belediyeye ait kültür merkezlerine ücret ödemek zorunda olduklarını belirterek, sanat derneklerine bu salonların ücretsiz olarak tahsis edilmesi talebinde bulundu. 


SALONLAR ÜCRETSİZ OLACAK
Halktan yetki aldıklarında Trabzon’u kültür, sanat ve festivaller şehri yapacaklarını söyleyen Başkan Akyüz, “Biz Trabzon’u kültür şehri ilan edeceğiz ve Trabzon’u festivaller şehri yapacağız. Her ay farklı bir festivalle şehrimize hem yerli hem yabancı turistleri çekeceğiz.  Çok iyi bir üniversiteli potansiyeli var. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde şenlikleri çok güzeldi. Biz de çoluk çocuk, ailemizle katılırdık. Şenlikler de bu işin bir parçası olacaktır. Müziğin-sanatın etkisi sandığımızın çok çok üzerindedir. Bizim gelişmemizde. özgün ve topluma faydalı bireyler olmamıza katkı verir. Belediye salonları sizin. Sanatla uğraşan derneklerimize salonlarımızı ücretsiz tahsis edeceğiz, sanatçıya destek olacağız” diye konuştu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ