En Son Dakka Haberler -

Teknoloji yıldızları aranıyor!

5 bin 400 genç, geleceğin teknoloji yıldızı olmak için hünerlerini sergileyecek

Teknoloji yıldızları aranıyor!
  • 03.05.2019

Teknoloji yıldızları aranıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışmasıyla başlatılan Deneyap Teknoloji Atölyeleri Projesine dahil olmak için 5 bin 400 genç, Pazar günü Trabzon dahil 12 ilde yapılacak olan sınavda jüri karşısına çıkacak.

Geleceğin teknoloji yıldızı olmayı hedefleyen on binlerce genç 17 Martta yazılı sınava girmiş, 5 bin 400’ü ikinci aşamaya katılmayı başarmıştı. Pazar günü Adana, Ankara, Antalya, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Hakkari, İzmir, Manisa, Muğla, Konya ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleştirecek uygulama temelli proje çalışmasında öğrenciler, kendilerine sunulan tema doğrultusunda özgün fikirlerini ortaya çıkaran, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yapıp bunu jüri üyelerine anlatacak. Başarılı olan öğrenciler, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne kabul edilerek, geleceğin teknoloji yıldızı olma hedefine bir adım daha yaklaşacak.

Geleceğin bilim insanları, araştırmacıları, girişimcileri olabilecek öğrencileri ortaya çıkaracak olan Denayap’ta, ortaokul ve liseye başlangıç çağındaki gençler, Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi alanlarda eğitimler alacak.

Trabzon’da Akyazı Şenol Güneş Kompleksi içindeki İl Müdürlüğü binası içinde yapımına başlanan DENEYAP sınıfları inşaatında sona yaklaşıldığını kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Bu büyük proje ile busınıflarda geleceğimizin teknoloji yıldızları yetişecek” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ