En Son Dakka Haberler -

Prof. Dr. Yalçın: Kılavuzunuz bilim ve evrensel değerler olmalı

 

Nişantaşı Üniversitesi binlerce öğrencisini Vadi Açıkhava’da gerçekleştirdiği törenle geleceğe uğurladı. Öğrencilerin, öğretim üyelerinin, öğrenci velilerinin yanı sıra birçok sektör temsilcisinin katıldığı tören,…

Prof. Dr. Yalçın: Kılavuzunuz bilim ve evrensel değerler olmalı
  • 28.09.2019

 

Nişantaşı Üniversitesi binlerce öğrencisini Vadi Açıkhava’da gerçekleştirdiği törenle geleceğe uğurladı. Öğrencilerin, öğretim üyelerinin, öğrenci velilerinin yanı sıra birçok sektör temsilcisinin katıldığı tören, Simge Sağın konseri ile taçlandı. Mezuniyet sevincini büyük bir coşkuyla yaşadığını ifade eden Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “Hayatınız boyunca kılavuzunuz, bilim ve evrensel değerler olacaktır. Farklı düşünce ve görüşlere açık olmaktan vazgeçmeyeceksiniz. Bundan sonraki yaşamlarınızda daima çevreye duyarlı, daima sosyal sorumluluk sahibi, daima nitelikli, iyi insanlar olarak Nişantaşı Üniversitesi diplomasının marka değerine yeni değerler katacaksınız” diye konuştu.

Prof. Dr. Yalçın, konuşmasının devamında, “Cumhuriyetimizin bekçilerisiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, mensubu olduğunuz topluma, milli ve manevi değerlerimize olan bağlılığınız; insanlığa, ailenize ve kendinize olan sevgi ve saygınız hiç eksilmesin. Size güvenimiz, size inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Şenay Yalçın’ın konuşmasının ardından derece yapmış öğrenciler sahneye davet edilerek ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin sonunda üniversiteyi dönem birincisi olarak tamamlayan Mine Gürleyen’in açıklanması ile birlikte tüm mezun öğrenciler ve veliler Gürleyen’i ayakta alkışladı. Doğuştan cam kemik hastası olarak hayata gelen Gürleyen, konuşmasında katılımcılara hastalığından dolayı üniversiteye başlayana kadar eğitim hayatında yaşamış olduğu zorluklardan bahsetti. Mine’nin hikayesi misafirleri derinden etkiledi birçok misafir gözyaşlarına hakim olamadı.

Gürleyen, “Hayatta ne yaşarsanız yaşayın, mutlaka inanın. İnanmaktan asla vazgeçmeyin. Kendinize ve hayallerinize inanın’’ dedi.

Mezuniyet töreni, öğrencilerin mezuniyet andını okuması ve keplerini coşkuyla havaya fırlatmasıyla sona erdi. 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ