En Son Dakka Haberler -

POTANSİYEL EKSİ ENGEL EŞİTTİR PERFORMANS”

Arsin Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda Arsin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Eğitim Uzmanı Nedim TOPSAKAL tarafından Türkiye´de ikincisini düzenlenen kişisel gelişim eğitimi konularından biri olan liderlik eğitimi 13 yaş üstü öğrencilerle tamamlamış bulunmaktadır.

POTANSİYEL EKSİ ENGEL EŞİTTİR PERFORMANS”
  • 03.05.2019

Türkiye´de ikincisi düzenlenen bu kurs çocukların geleceğe bakış açısını oldukça olumlu yönde değiştirmektedir. Kendi kararlarını verebilen problemleri çözebilen,  hayalleri ve hedefleri olan kendine ailesine ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmeleri için maddi ve manevi değerlerini ön planda tutan ve bunların farkında olan gençler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır. Kendi yaşamlarının lideri olarak bu gençler ayakları üzerinde sağlam durabilen,  yerinde zamanında ve dozunda, olması gibi davranan mutlu olmayı başarabilen gençler, kısacası yarınları emanet edeceğimiz geleceğimizin büyük liderlerini şimdiki küçük liderlerle inşa etmek  anlamını amacını da taşıyan bu kurs tüm öğrencilere verilmelidir. Bu kursta çocuklar  yönetim biliminin farkına vararak yönetici ile lider arasındaki farkı öğrenir,  iletişim becerilerini geliştirerek akranlarıyla büyükleri ile çevresiyle olan iletişimini bir avantaj olarak kullanır, bulunduğu ortama ve çevresine liderlik yaparak toplumun takdirini toplayarak ön plana çıkarlar. Hayatta  karşılaştığı küçük krizler karşısında çözüm yolları bularak stabil kalmaktan kurtularak ileriye doğru adım atar bir insanın anavatanı çocukluğudur. Çocuklar ana vatanlarında özgürce oynarken üst seviyede geliştirilmeli ve eğitilmelidir. Çocuklara  olduğu gibi değil olabilecekleri gibi davranılmalıdır. Her çocuk hızlı okuyabilir,  hızlı düşünebilir,  zamanı etkili ve verimli kullanabilir ve geleceğini planlayabilir, doğru hedefler belirleyerek hedefli ve planlı çalışmayı öğrenebilir, zamanın yöneten küçük liderler geleceği çok rahat yönetirler. Bu kursa katılan öğrenciler çok daha başarılı olacaklardır.  Onun için kişisel gelişim konuları, zaman yönetimi,  liderlik,  hızlı okuma,  problem çözme,  hedef belirleyebilme,  planlı programlı ve verimli çalışabilme konuları ders olarak öğrencilere  8 sınıftan itibaren verilmelidir.


           

Bu kursa katılan öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyoruz. Bu kursa katılan öğrencilerimizin parolası hayat parolası,  zor benim için artık kolaydır bu dünyada ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın düşünce sistemimizi değiştirdiğimizde hayatımızda bir çok şey değişiyor. Hayatımızdaki en büyük engel olumsuz düşünmektir, Önyargılarımızı  yıkamadığımız sürece düşüncelerimizin olumlu olması mümkün değildir. Her öğrencimiz müthiş bir cevhere sahiptir.Başarısızlık yoktur, geri bildirim vardır. Aynı nedenler aynı sonucu doğurduğu için farklı şey istiyorsak farklı şeyler yapmalıyız. Her insan müthiş bir potansiyele sahiptir her bir çocuk müthiş bir daha ya sahiptir, potansiyel eksi engel eşittir performans. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ