En Son Dakka - Haberin Dakika Daika Mekezi - 15 Temmuz 2019, Pazartesi

OSMAN ABANOZ İSABETLİ OLUR

15 Nisan 2019
10 kez görüntülendi

OSMAN ABANOZ İSABETLİ OLUR

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra kadrolarında ciddi değişimler yapan Başkan Murat Zorluoğlu, yaptığı rotasyonların ardından kamuoyundan taktir toplarken, ‘genel sekreteri kim olacak?’ sorusu da merak uyandırdı..

Zorluoğlu, tepeden tırnağa değişimin söz konusu olduğu belediyede ilk startı genel sekreter yardımcılarının bir kısmını görevinden alarak vermişti. Kafalarda ‘Acaba devamı gelecek mi?’ diye deli sorular var. Mesela genel sekreter, daire başkanları, şube müdürleri ve şefler, ‘Acaba onlarda rotasyona uğrayacaklar mı?’ Acabalar, acabalar.. Tüm bu sorular cevap ararken tamda bu sırada genel sekreter Davut Çakır’ın izne çıkması bir çok dedikoduyu da beraberinde getirdi. Kimilerine göre Çakır yeni görev yerini belirlemek için izne çıkmış, kimilerine göre ise kafa dinlemek için. Bu iki seçeneğinde geçerliliğini göz önüne alarak yorumlarsak, bence ilk şık daha ağır basıyor. Çakır, büyükşehir belediye başkanı seçildiğinin hemen sonrası bir genel sekreter olarak izne çıkmaz, çıkmamalı da. Onun yerinde kim olursa olsun çıkmazdı da. Çakır’ın muhtemelen, yeni görev yerini ayarlamak için izne çıktığını düşünenlerdenim.

Şimdi konuşulan mesele ise yerine kimin geleceği. Kamuoyunun önünde birçok isim var. Bakan Süleyman Soylu’ya yakınlılığı ile bilinen Mazhar Yıldırımhan’dan tutunda, Ergin Aydın’a kadar birçok kişi yazılıp çiziliyor. Hatta A Takımını VAN’dan getiren için genel sekreterini de oradan getirebileceği de konuşuluyor.

Bu arada satır aralarında Osman Abanoz’un ismini de gördüm. Bence bu isim üzerinde gidilmeli çünkü Abanoz hem kent bazında hem de siyasi bazda verimli olan bir isim. Geniş çevreye sahip olup, popülerliği olan eski belediyeci olup, bu işi layıkıyla yapabileceğine emin olduğumuz bir isim.

Bence artık geçmişteki küslükler bir kenara bırakılmalı. Şayet geriye takılıp kalırsak Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarındaki sürtüşmeleri de gündeme getirebiliriz fakat gerek yok.

Abanoz’a bu şans verilmeli, kesip kenara atılmamalı çünkü o bu şansı hakkediyor. Onunla birlikte kentimiz insanı da mutlu olmuş olur. Hem abanoz rüştünü de ispatlamış bir isimdir. Bir önceki dönem MHP’nin Ortahisar Belediye Başkan Adayı olmuş, hatırı sayılır da oy almıştı. O dönemde Trabzon’da tükenmiş MHP ile ses getirmişti, birçok ismi belediye meclisine taşımış, meclisi MHP ile tanıştırmıştı. Belki de Abanoz’un farkı buydu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.