En Son Dakka Haberler -

OKUL VE ÖĞRETMENEVİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ 

Tarihi Karagöz Meydanı’nı yeniden Trabzon’a kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bu alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yeni yerinde yapımını tamamlanma aşamasına getirdi.

OKUL VE ÖĞRETMENEVİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ 
  • 12.11.2019

Ortahisar ilçesinin Hacıkasım Mevkii’nde yapımına devam edilen 36 derslikli okul ve 80 yatak kapasiteli öğretmenevi tamamlandığında, tarihi Karagöz Meydanı alanında bulunan Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevi buraya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi, taşınma işleminin ardından tarihi alanı yeniden meydan olarak düzenleyecek. 

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, taşınma işleminin ardından tarihi alanda bulunan okul ve öğretmenevinin yıkımını gerçekleştireceklerini söyledi. Zorluoğlu, “Cudibey Ortaokulu ve Trabzon Öğretmenevini en modern şekilde yeniden şehrimize kazandırdığımız gibi tarihi Karagöz Meydanı’nı da yeniden şehrimize kazandırmış olacağız. Tarihi meydan alanını en güzel şekilde dizayn ederek halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ