En Son Dakka Haberler -

Öğrencilerden ‘Sıfır Atık’ Kampı

5 Haziran Dünya Çevre Günü Haftası ve 2019 Yılı Çocuk Tarım Kampı kapsamında Trabzon Botanik Park’ta Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nce bir dizi etkinlik düzenlendi.

Öğrencilerden ‘Sıfır Atık’ Kampı
  • 24.05.2019

BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ

Gerçekleştirilen ‘’Lider Çocuk Tarım Kampı’’ programının bu yıl ana teması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hayata geçirilen ‘’Sıfır Atık Projesi’’ oldu. Bu kapsamda TOKİ İlköğretim Okulu öğrencilerine ‘Sıfır Atık’ projesinin önemi çeşitli görseller ve video sunumlarıyla anlatıldı. Botanik Park’taki programda konuşan Trabzon Tarım İl Müdürü Cahit Gülbay konuşmasında: ‘’Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız tarımsal ürünlerin hangi ortamlarda yetiştirildiğini, tükettiğimiz ürünlerin hangi süreçlerden geçerek sofralarımıza geldiğini ve kampın ana teması olan ‘’Sıfır Atık’’ konusunda kaynaklarımızın daha verimli nasıl kullanılacağı konusunda her şeyi tanıyarak, görerek, uygulamaya geçireceklerdir.’’ dedi.

GELECEK İÇİN DÖNÜŞTÜR

Trabzon Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz ise: ‘’Aynı zamanda 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftasını kutladığımız şu günlerde çok anlamlı bir etkinlikte siz çocuklarla, bakanlığımızın uygulamaya aldığı

Sıfır Atık Projemizin tanıtıldığı bir programla beraber olmak bizim için büyük mutluluk verici. Sıfır Atık konusunda İl Müdürlüğümüz her bir okulumuzda haftanın belirli günlerinde tanıtımlar yapıyor. İsrafın önlenmesi ve kaynakların verimli kullanılması, atık miktarının azaltılması için ‘Haydi Türkiye hep birlikte Sıfır Atık ve geri dönüşüme’ diyoruz. Konuşmaların ardından ‘Sıfır Atık’ kampının kurdelesi kesildi, öğrencilerin geri dönüşüm sergisi ziyaret edildi. Program sonunda öğrencilere bez çantalar ve çevreci kitapçıklar da hediye edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ