En Son Dakka Haberler -

MUSTAFA KEMAL BİZİZ.

Bu gün 10 Kasım 2019, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ölümünün 81. Yıl dönümü. TÜRKAV adına kendisini anarken, MİNNET VE ŞÜKRANLARIMIZI ifade ediyoruz.

MUSTAFA KEMAL BİZİZ.
  • 10.11.2019

Bu gün 10 Kasım 2019, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ölümünün 81. Yıl dönümü. TÜRKAV adına kendisini anarken, MİNNET VE ŞÜKRANLARIMIZI ifade ediyoruz.

Yaşamını milletine adayan Mustafa Kemal, bir imparatorluktan yepyeni ve güçlü bir devlet kuran eşsiz lider, mümtaz devlet adamı ve büyük bir komutan olma vasfıyla ender insanlardan en büyüğüdür.

Atatürk, hem milli mücadelede, hem de cumhuriyeti inşasında daima ileriye bakmıştır. Milletle beraber ileriye yürümesini bilmiştir. Halkına güvenmiş ve demokrasiye inanmıştır.

Bu gün büyük önderin yolundan giden bizlere düşen görevde yüzümüzü geleceğe dönmektir. Ufkumuzu geniş, hedefimizi büyük tutmaktır.

Bunun için 10 Kasımları dünyayla yarışmak olarak görmeliyiz. Güçlü bir Türk dünyasının varlığı Atatürk’e duyulan saygıda önemli yer tutar. Kuvvetli bir devlet adamı, demokrasiden asla taviz vermeyen yönüyle de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK dünyada önemli yere sahiptir.

TÜRKAV, ATATÜRK’ ün en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine her yönü ile sahip çıktığımızı bu gün 10 Kasım’ da bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ve rahmet, minnetle hatırlayarak, Millete hizmet sunma sorumluluğuyla da Kamu Çalışanları Atatürk’ ün gösterdiği hedefinin çabası ve arzusu içindedir. ATATÜRK’ ü anlamak için kendi ifadesindeki iki Mustafa Kemal vardır; Biri ben, et ve kemik geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu, ben kelimesiyle ifade edemem. O, ben değil, “BİZİZ”. O, memleketin her köşesinde… “BÜYÜK ÜLKÜ” için uğraşan… Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. O, Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.

Aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde TÜRKAV adına saygı ve minnetle yâd ediyoruz.

Kenan KURU Trabzon TÜRKAV Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ