En Son Dakka Haberler -

Mülteci Çocuklar İçin Önemli Bir Adım

İlimizde misafir olan mülteci çocuklar için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, İl Göç İdaresi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında bir proje hayata geçiriliyor.

Mülteci Çocuklar İçin Önemli Bir Adım
  • 09.05.2019

Mülteci çocuklara yönelik oluşturulacak olan sosyal yaşam alanıyla ilgili protokol Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büşükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İl Göç İdaresi Müdürü Ramazan Latifoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt arasında imzalandı.

Vali Ustaoğlu başkanlığında Valilik B Toplantı Salonunda yapılan protokolle, ilimize göç ile gelen ve herhangi bir eğitim kurumuna devam edemeyen çocuklarımızın toplumla entegrasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.

Vali Ustaoğlu, “Savaşlardan dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizi ilimizde huzur ve sükun içerisinde misafir etmekteyiz. Halkımızın bu misafirlerimize gösterdiği anlayış, tarihsel misafirperverliğimizin ve insani duygularımızın güzel bin örneğidir. Bundan dolayı bugün burada imzalamış olduğumuz protokol göçmen çocuklarımızın topluma uyumu açısından önemlidir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ