En Son Dakka Haberler -

MUHTEŞEM BAHAR KONSERİ

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Muhteşem Bahar Konseri.

MUHTEŞEM BAHAR KONSERİ
  • 02.05.2019

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Petek Öztürk yönetiminde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen; 70’ler, 80’ler, 90’lar temalı Bahar Konseri Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Bahar Konserine Müdür Şükür Köse, Şube Müdürü Süleyman Adıgüzel, okul mürdürleri, veli ve öğrenciler katıldı. 14 tane bir birinden güzel eserin yer aldığı konserde koro ve solo şarkılar eşliğinde 70’li, 80’li ve 90’lı yıllar arasında güzel bir müzik yolculuğu yapıldı.

Konseri çok beğendiğini ifade eden Ortahisar İlçe Müdürümüz Şükür Köse; güzel bir müzik yolculuğu eşliğinde üniversite yıllarına gittiğini belirtti. Öğrencilerimizi yetenekli ve başarılı bulduğunu da belirten Müdür Şükür Köse, sosyal etkinliklerin öğrencilerin sorumluluk alma, özgüven, girişimcilik, liderlik ve zaman yönetimi becerilerini geliştirdiğini ve serbest zamanlarını yararlı bir biçimde geçirmelerini sağladığını ifade etti. Okulda müzikle ilgilenen öğrencilerin, formal eğitim dışında ki zamanlarda müzik eğitimi almayan öğrencilere kıyasla daha yüksek akademik başarı gösterdiğini kaydeden Şükür Köse: “Araştırmacılar, müzik eğitiminin öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu ortaya koymuşlardır. Okul Müdürümüz Lütfiye Kul başta olmak üzere emeği geçen Müzik Öğretmenimiz Petek Öztürk’e ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını diliyorum”dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ