En Son Dakka Haberler -

Müdür Şükür Köse, “Düşünen, Üreten Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz”

Müdür Şükür Köse, “Düşünen, Üreten Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz”
  • 09.04.2019

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Bursa Valiliği Bursa Büyükşehir belediyesi tüm akıl ve zeka oyunları federasyonu işbirliğiyle 2018-2019 eğitim öğretim yılında Türkiye geneli resmi özel tüm ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören 9–14 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik düzenlenen Türkiye akıl ve zeka oyunları turnuvasının Trabzon il finalleri Trabzon il Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Ortahisar kanuni ilkokulunda gerçekleştirildi.

Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması büyük bir heyecan ve coşkuyla yapıldı.

Telefon, bilgiasayar ve tabletin adeta çocuklarımızı bağımlı hale getirdiği günümüzde akıl ve zeka oyunları gibi bu tür oyunların önemini bir kez artırdığını belirten Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Köse, “Çocuklarımızın düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler üretebilen bireyler olarak yetişmesi bireysel ve grup oyunları ile öğrencilerimizin yeteneklerinin geliştirilmesi sosyal gelişimlerini desteklenmesi, ayrıca öğrencilerin kendilerini ifade edebilme fırsatını sunulması akıl ve zeka oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirmelerinin sağlanması amacı ile bu tür yarışma ve organizasyonları çok önemsiyoruz.”dedi.

Yarışmaya katılan öğrencilerle yakından ilgilenen ve başarılar dileyen Müdür Şükür Köse , “Bu güzel organizasyonda emeği geçen Kanuni İlkokulu Müdürü Gökçen Kuvvet’e, Özel Büro çalışanlarımız Gülşah Toksoy ve Ali Kemal Mutlu’ya teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri birinci ilan ediyor, Bursa’da Türkiye şampiyonasına katılacak öğrencilere başarılar diliyorum. ”dedi.

İlkokul ve ortaokullardan çok büyük talebin olduğu turnuvada eğlenceli dakilalar yaşandı. Turnuvaya katılan öğrenciler çok heyecanlansalar da böyle bir ortamda bulunmuş olmanın ve yeni arkadaşlar tanımanın mutluluğunu yaşadılar.

Ortahisar’ı Bursa’da Temsil Edecekler.

Mangala, pentago, Q. Bitz, Reverzi, Kulami ve Satranç oyunlarında toplam 60 Öğrencinin yarıştığı yarışmada; İlkokullarda¸ mangalada Tuğra Özbey Eratlı (Prof İhsan Koz İlokulu),, Pentagoda Yağız Zeki Bayraktar (Prof İhsan Koz İlokulu), Q.Bitz Elif Nuray Hiçyılmaz-(Ahmet saka ilkokulu) birinci olurken, Ortaokullarda; Pentago Fatmanur çalı (Cumhuriyet ortaokulu), Kulami Ayşenur Avcı (Cumhuriyet Ortaokulu), Mangala büşra genç (Tonya İmam Hatip Ortaokulu), Reversi Rabia Nur Bahadır (Tonya İmam Hatip Ortaokulu) birinci oldular.

Yedi ayrı oyun da birinci olan öğrenciler 27-28 Nisan’da Bursa’da düzenlenecek olan Türkiye akıl ve zeka aoyunları turnuvasında Trabzon Ortahisar’ı temsil edecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ