En Son Dakka Haberler -

Külekçi, O çocukla buluştu.. Fuad Muhammet artık üşümeyecek..

Kardeşlik projeleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde gönülleri feth eden Ahmet Külekçi, bu kez sevgi köprüsünü savaş bölgesi Suriye’de kurdu.

Külekçi, O çocukla buluştu.. Fuad Muhammet artık üşümeyecek..
  • 24.02.2020

Kardeşlik projeleri ile Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde gönülleri feth eden Ahmet Külekçi, bu kez sevgi köprüsünü savaş bölgesi Suriye’de kurdu. Hatay Cilvegöz sınırından bir gurup gönüllü yardımseverle yola çıkan Külekçi ‘ceketin yok mu? Sorusuna “Babam öldükten sonra kimse bana ceket almadı” cevabı ile milyonları ağlatan, yüreklere kor düşüren Fuad Muhammed ile Suriye’de İdlib Atme kampında buluştu.

Bavul Hava, Kelbit, Keder Luşin, Aksanat ve Keramete’den geçerek İdlib sınırındaki Atme Kampına ulaşan KGK Trabzon İl Temsilcisi ve Kardeş Şehirler Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi Fuad Muhammed ile birlikte kamptaki çocuklarla bir araya gelerek, onlara gelen yardımların dağıtımına katkı sağladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Atme kampında bulunan 11 yaşındaki Fuad Muhammed savaş sonrası yaşanan mağduriyeti anlatırken kurduğu “babam öldükten sonra kimse bana ceket almadı” sözü sosyal medyada milyonlarca kez paylaşılırken herkes çok duygulanmış, yürekler dağlanmıştı.

Suriye’de insanlık dramı yaşandığını belirten Ahmet Külekçi “Türkiye bölgenin, huzuru ve barışı için tek umudu. Burada zulüm var, ölüm var, yokluk var. Suriye’de yaşanan bu akıl almaz mağduriyete dünya sessiz kalmamalı. İdlib’te çatışma ortamını hazırlayan Esad, kendi halkını öldürmekle eli kanlı bir diķtatör olarak tarihe geçecek” şeklinde konuştu.

İdlib’e yardımların durmaması gerektiğinin altını çizen Külekçi, burada gönüllü olarak görev yapan başta İHH olmak üzere herkese teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ