En Son Dakka Haberler -

KTÜ Tarih çeyrek asrında

KTÜ Tarih Bölümü 25. kuruluş yıl dönümünü kutladı

KTÜ Tarih çeyrek asrında
  • 02.05.2019

Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü, kuruluşunun 25. Yıl dönümünü düzenlenen bir panelle kutladı. Panele bölümün kurucuları Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Öksüz ve KTÜ Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. M. Alaaddin Yalçınkaya katıldı.

Prof. Dr. İnan, Tarih Bölümü’nün zor şartlar altında fizikî yetersizliklerle kurularak, bugün Türkiye çapında adı duyulur bir bölüm hâline geldiğini söyledi. Prof. Dr. Öksüz ise Tarih Bölümünün iç dinamiklerinin güçlü olmasına ve akademik personelinin bir bütün hâlinde uyumlu şekilde çalışmasına dikkat çekti. Prof. Dr. Yalçınkaya da Tarih Bölümü’nü asıl var edenlerin öğrencileri olduğuna, kendilerinin bölüm olarak gençleri her yönden hayata hazırlamaya çalıştıklarına ve mezun olanlarla da irtibatlarını kesmediklerine değinerek Tarih Bölümü’nün sürekliliğe verdiği öneme vurgu yaptı.

Çeyrek asırlık tarihî panoramanın anlatıldığı panelde geçmişe dair hatıralar dile getirilerek neşeli ve duygulu anlar da yaşandı. KTÜ Tarih Bölümü ayrıca 25. Yıl dönümünü KTÜ Tarih Kulübünün ülke çapında düzenlediği “Târih Öğrencileri Çalıştayı” ile de taçlandırarak faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğinin mesajını verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ