En Son Dakka - Haberin Dakika Daika Mekezi - 18 Ağustos 2019, Pazar

KÖSE: STANTARDIN DIŞINA ÇIKMAK İSTİYORUZ

24 Nisan 2019
6 kez görüntülendi

KÖSE: STANTARDIN  DIŞINA ÇIKMAK İSTİYORUZ

Zehra Kitapçıoğlu Anaokulu öğrencileri yaptıkları proje ile sokak hayvanlarına ev sahibi yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Zehra Kitapçıoğlu Anaokulu öğrencileri “SOKAK DOSTLARIMIZ” projesi kapsamında Müdür Şükür Köse’yi makamında ziyaret ederek birlikte sokak hayvanlarına mama dağıttılar.

Çocuk-Hayvan Sevgisi-Eğitim üçlemesinde stantardın dışına çıkmak istediklerini belirten Müdür Şükür Köse, “Çocuk-hayvan sevgisi-eğitim üçlemesinde en çok dikkat edilmesi gereken husus değişen kuşağın farkında olmamız. İleri derecede teknoloji kullanan, aktive ve gönüllü çalışan, birliktelik ve beraberliğe inanan, kendinden emin, alçak gönüllüğe sahip, geleceğe odaklanan, gerçekçi, başarılı olmak ve kazanmak için çalışan bu kuşak bireylerini eğiterek, onların desteğini kazanarak standardın dışına çıkmak istiyoruz. Her öğrencimizin mutlaka okulda bir kulüpte aktif görev alarak sivil toplum kuruluşlarında topluma yararına gönüllü çalışma davranışını kazandırmak istiyoruz.”dedi.

Yapılan araştırmalar, evde hayvan besleyen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğunu belirten Müdür Şükür Köse, “Yapılan bir araştırmada, evde hayvan besleyen çocukların beslemeyenlere göre 18 gün daha fazla okula gittiği saptandı. Çocukların yüzde 30’unun korkunca hayvanları sayesinde sakinleştiği, yüzde 28’inin aile içinde anlaşmazlıklar yaşandığı zaman hayvanın sonsuz şefkatine sığındığı görüldü. Hayvanlar emir vermez, kural koymaz, eleştirmez, yargılamaz. Onlar ve çocuklar arasındaki ilişki daha yalın. Çocuk hayvanıyla oynar, dertleşir, konuşur hatta bazen ailesine anlatamadığı şeyleri ona anlatır.

Okul Müdüresi Emine Duran ve öğretmenleri ile birlikte Müdür Şükür Köse’yi ziyaret eden öğrenciler, “Şehrimizin belirli bölgelerine sokak hayvanları için mama kabları koyarak projemizi hayata geçirdik, projemizdeki amaç çocuklara hayvan sevgisini aşılamak, çevre duyarlılığını artırarak bilinçli ve sevgi ile büyüyen nesiller yetiştirmektir.”şeklinde konuştular.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.