En Son Dakka Haberler -

 KAYA : KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA.

9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, temellerini Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyen ve yürüten “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden almıştır. Kurucusu ve ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde ulusal bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandırmış, Cumhuriyeti kurarak, ulusal birliğimizi sağlamıştır.

 KAYA : KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA.
  • 08.09.2019

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Cumhuriyet Halk Partisi sınıf, din, dil, ırk, mezhep ve etnik kökenine bakmaksızın tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede duran ve herkese kucak açan bir parti olarak aynı zamanda Türkiye’nin birleştirici gücü ve çimentosudur.

Bugün iktidarların kötü yönetimlerinin büyük tahribatlara yol açtığı ve bedelini her seferinde milletimizin ödemek zorunda kaldığı, bıçağın kemiğe dayandığı sıkıntılı bir süreçteyiz. Yaşanan tüm olumsuzluklar ülkenin güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu göstermektedir.

Ayrışma ve kutuplaşmalara son verip, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi sağlayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milletini içinde bulunduğu bu sıkıntılı dönemden çekip çıkarmak gibi tarihi bir görevle karşı karşıyayız.

Onurlu geçmişimizden aldığımız güç ile kurucu ruhun verdiği olağanüstü mücadeleyi örnek alıp memleketimizde huzuru ve refahı yeniden hâkim kılarak; üretim, eğitim, sağlık, tarım, teknoloji ve adalet gibi alanlarda ülkemizi adeta bir amiral gemisi haline getireceğiz. Birlikte üreten, adil bölüşen bir Türkiye ve güçlü ekonomi ile Yüce ATATÜRK’ün bize emanet ettiği “tam bağımsız Türkiye”yi yeniden inşa edeceğiz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aydınlık yolunu ve gösterdiği hedefi rehber edinen Cumhuriyet Halk Partililer olarak, O’nun iki büyük eseri ve iki büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak ve hep ileriye taşımak en büyük vazifemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye’mizin zaptedilemeyen kalesi Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 96. yılını onur ve gururla kutluyor; Kurucu Genel

Başkanımız Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere kurtuluş mücadelesi veren tüm kahramanlarımızı ve bugün aramızda bulunmayan tüm parti emekçilerimizi saygı, minnet, rahmetle anıyorum.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi,

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye…

Ahmet KAYA CHP Trabzon Milletvekili

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ