En Son Dakka Haberler -

İMKB MTAL “Gülen Yüzler Çocuk Şenliği” Büyük İlgi Gördü.

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Okul bahçesinde düzenledikleri “Gülen Yüzler Çocuk Şenliği” büyük beğeni topladı.

İMKB MTAL “Gülen Yüzler Çocuk Şenliği” Büyük İlgi Gördü.
  • 09.05.2019

Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Anaokulu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Okul bahçesinde düzenledikleri “Gülen Yüzler Çocuk Şenliği” büyük beğeni topladı.

Amaçlarının çocukların sosyal açıdan gelişimlerini desteklemek ve aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu belirten Okul Müdürü Lütfiye Kul, “Oyun oynamak çoğu zaman sadece eğlence olarak görülsede, aslında çoçuğun gelişiminde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çocuklar oyun oynarken zihinsel, duygusal gelişimin yanında iletişim becerilerini geliştirerek sosyalleşirler. Aynı zamanda hayal güçlerini zenginleştirerek, yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini de ancak oyun ile geliştirirler. Bizlerde bu proje ile; çocuklar oyun oynarken geliştirdikleri zihinsel, fiziksel ve duygusal becerilerinin yanında, anne babayı da oyunlara katarak eğlenceli bir ortamda çocukları ile kurdukları iletişimi güçlendirmeye çalıştık. İlkini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizi, bu yıl 24. Kez düzenlediğimiz 23 Nisan Resim Sergimiz gibi geleneksel hale getirerek, uzun yıllar devam ettirmek niyetindeyiz. Bu güzel şenliği organize eden öğretmenlerimize, öğrencilerimize, şenliğimize renk katan Elma Şekeri Tiyatro Grubuna ve katılımları için velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrenciler Velileri İle Birlikte Yarıştılar.

Anaokulu öğrencileri, velileri ve pek çok vatandaşın ilgi gösterdiği şenlikte; yüz boyama, ebru çalışmaları, kum boya gibi etkinliklerin yanısıra çocuk kitapları ve akıl oyunları standları büyük beğeni topladı. Ayrıca velilerin katılımıyla bir kermes düzenlendi.

Elma Şekeri Tiyatro grubunun sunumuyla Hacivat ve Karagöz eşliğinde düzenlenen halat çekme, çuval yarışı, mendil kapmaca vs. gibi oyunlar veli ve çocukların ilfginç çekişmelerine sahne oldu. Bu yarışmalara velilerin ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

Çocuk gelişimi öğrencilerinin hazırlamış olduğu okulöncesi eğitim oyuncaklarından oluşan sergi de dikkat çekiciydi. Şenlik herkesin katılımıyla kemençe eşliğinde horon oynayarak sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ