En Son Dakka Haberler -

Hızırbey Ülkü İlkokulu İlk Sergisini Açtı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında eğitime başlayan Hızırbey Ülkü İlkokulu ilk sergisini gerçekleştirdi.

Hızırbey Ülkü İlkokulu İlk Sergisini Açtı.
  • 27.05.2019

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında eğitime başlayan Hızırbey Ülkü İlkokulu ilk sergisini gerçekleştirdi.

Serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, şube müdürlerimiz Murat Eskicioğlu, Süleyman Adıgüzel, Emrah Koşar, Cemil Karakaş, , Kamu-Sen Başkanı Coşkun Dilber, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Serginin açılışını gerçekleştiren Müdür Şükür Köse, serginin hazırlanmasında büyük emeği geçen başata okul idarecileri olmak üzere Elif Şahin Karbuz, Tuğçe Bayram, Nazan Bulut, Semanur Öksüzoğlu öğretmenlere teşekkür ederek, eserleri tek tek inceledi, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Afkanlı öğrencilerle yakından ilgilenen, “Türkiye’yi, Trabzon’u seviyor musunuz? Burada olmaktan mutlu musunuz?” soruları karşısında aldığı olumlu cevaplarla mutlu olan Müdür Şükür Köse, “Türkiye sizin vatanınızdır. Biz tek milletiz.”dedi.

Hızırbey Ülkü İlkokulu 2018 Temmuz ayında eğitim öğretime başladığını belirten Okul Müdürü HPakan Ayas, “Öğrenci mevcudunun % 70’lik kısmını göçmen öğrenciler oluşturuyor. Dezavantaj gibi duran bu durumu Hızırbey Ülkü Öğretmen ve öğrencileri büyük bir avantaja çevirdiler. Bir yıl boyunca okul dışı etkinlik olarak sant eserleri kursunda eğitim alan 15 Afganlı öğrenci diğer öğrencilerin de desteği ile yaklaşık 70 eserden oluşan sergi açtılar.“dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ