En Son Dakka Haberler -

Hasan Kansızoğlu Rize’nin kanayan yarası Çay ve Çaykur ile ilgili önemli açıklamalar

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardimlaşma Derneği AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Rize’nin kanayan yarası Çay ve Çaykur ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Hasan Kansızoğlu Rize’nin kanayan yarası Çay ve Çaykur ile ilgili önemli açıklamalar
  • 18.04.2019

Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardimlaşma Derneği AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Rize’nin kanayan yarası Çay ve Çaykur ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Çaykur genellikle hep Seçim süreçlerinde ve birde çay sezonu başlayınca gündeme gelir. Her kurum veya STK başkanları hep çayla ilgili bir şeyler isterler. Ama bu hep ne yazık ki lafta kalır kimse gerisini getiremez  Bu zamana kadar bir çok STK  ve kurumlar Çaykur’un sırtından geçindi ve Çaykur’a zarar vermekten başka hiç birşey yapmadı.Son günlerde de görüyoruz herkesin dilinde çay ve gübre. 

Peki ne oldu? Ne değişti ? Hiç birşey ! 

Sürekli sendika veya STK ‘lar arasında Çaykur toplantılar gerçekleştiriliyor. Peki sonuç ?  Elde hiç bir şey yok! Onun için kimse STK ‘ya yalakalık için ben Çaykur’un yanındayım, şunu yazdım, bunu söyledim diye söylemlerde bulunmasın ! 

Kaymağı yiyen STK’lar dan hiç duyduk mu?” Çaykur çayını alalım sahip çıkalım bu bizim tek geçim kaynağımız. Asla bizler sahipsiz bırakmayalım seçim süreçlerinde vatandaş sokaklarda gezen yetkililere gübreyi , çayı sordu sorular hep cevapsız kaldı.Vatandaş cevap alamadı ama görünen o ki durumlar hiç de iyi değil ! bizlerde üretici olarak çayımıza ekmeğimize sahip çıkacağız. 
Bunu özellikle söylüyorum çaykur’un şuandaki tek kalma sebebi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır . Allah razı olsun kendisinden rabbim ülkemizin başından eksik etmesin onu inşallah.  

Tüm olumsuzluklara rağmen asla sahipsiz bırakmadı.Çaykur’u bu gerçekten böyle sendika ve Çaykur’la tamamen iç içe olanların ağzından hiç duyduk mu? Çayına sahip çık ekmeğine sahip çık bir olalım nasıl daha başarılı olalım yolunu kimse aradı mı ? hayır ! Rize’de veya bir çok illerde yapılan organizasyonlar da hep çaykur var. 

Peki sizler Çaykur’a zarar vermekten başka ne yaptınız? 

Hep kendinizi düşündünüz. Sonuç olarak zaten ortada Çaykur’un durumu artık Allah rızası için Çaykur’dan elinizi ayağınızı çekin Rize’li gerekeni yapar.İyi olacak şöyle böyle deyip artık üreticinin gözünü daha boyamayın ne yapılması gerekiyorsa bir olup üreticileri de yanınıza alıp bakan, milletvekili,kurum yetkileri bir araya gelip iyi faydalı olanları masaya yatırıp yola devam edilsin. 

Bu binlerce kişinin ekmek kapısıdır. Bunun vebali çoktur. Kimin ne olduğu ne amaçla oralarda olduğu açık ve nettir. Artık çayımıza sahip çıkalım. Ne gerekiyorsa onu yapalım. Artık doğru neyse onu yapalım. 

Eğer organik faydalıysa çareyse ilgili kişiler çay fabrika sahiplerini veya yandaşları değil halkı, vatandaşı çağırsınlar genel bilgilendirilme toplantısı yapıp bilgi versinler Organik çay neyse vatandaşı bilinçlendirelim. Detayı iyice anlatıp çoğunluğu sağlayıp ona geçelim. Yararlı ne varsa onu yapalım. 

Bugüne Kadar bu kadar çay cüzdanlarından kesilen paraların nereye veya niçin harcandığını kimseler biliyor mu neden bugüne kadar çay üzerinden kesilen paraların hesabi kesen kişilerden sorulmadı.

Çay cüzdanlarından bu kadar kesilen paralar nereye gidiyor ? bu paraları alan kişiler çaykur için veya üretici için ne yaptılar? Bilinen o ki hiç bir şey yapmadılar. Hep aldılar, hep aldılar. Artık durumun ciddiyetine her üreticinin varması lazım. Sahip çıkması lazım. Sonra pişmanlık hiç fayda etmeyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ