En Son Dakka Haberler -

GURBETÇİLER İÇİN FIRSAT

Trabzon’da 2019 yazında emlak sektöründe fazla canlılık yok

GURBETÇİLER İÇİN FIRSAT
  • 12.05.2019

Trabzon’un önde gelen gayrimenkul firmalarından Saral Gayrimenkul’un sahibi Semih Sarıalioğlu ile 2019 yaz dönemini konuştuk. Sarıalioğlu, banka faizlerinin 1.28’den 1.55’e çıkmasının emlak piyasasını dibe vurduğunu belirtti. Sarıalioğlu, kurlarda ki artışın gurbetçiler için fırsat olduğunu ifade ederek, yurt dışında yaşayanları Trabzon’da yatırım yapmaya davet etti. Sarıalioğlu, “Trabzon’da piyasalar şu anda faiz oranının 1.55’e yükseltilmesi ile zor durumda. Dolayısı ile 2019 yazında piyasada gayrimenkul satışlarının artması gerekirken geri geldi. Banka faiz oranlar 1.28 seviyelerinde kalsaydı yazın büyük hareket olacaktı. Kredi çekmeyip kendi birikimi ile alışveriş yapmak isteyenler piyasada istediği daireyi uygun fiyatta alabilir” dedi.
Sarıalioğlu, “Yurt dışında yaşayan gurbetçilerimiz için bu sene iyi bir yatırım için fırsattır. Gurbetçimiz de büyük yatırım yapacaktır diye düşünüyorum. Gayrimenkul fiyatları şu anda en tabanda. Dolar Euro kurları ile dengeleyecek. Gurbetçilerimiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. Alışveriş için bağlantı kuranlar da var. Gurbetçilerimiz daire, arazi, iş yeri ve arsaya büyük yatırım yapacak. Gurbetçiler için bu çok büyük fırsattır” diye konuştu.
Sarıalioğlu, Arapların fazla yatırım yapmadıklarını kaydederek, “Trabzon’da Arap pazarında ki araştırmalarımız ve analizlerimiz devam ediyor. Şu anda gayrimenkul alan Araplar gayrimenkulunu satmak için emlakçılara veriyor. Arap’tan satış bekleyen yanılır. Geçtiğimiz yıllarda aman aman bir alışverişleri olmadığı gibi bu yılda olmayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Bahatin BAŞTÜRK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ