En Son Dakka Haberler -

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP UZMANLIĞI İLK MEZUNİYETİ

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıpta Uzmanlık alanında ilk mezuniyet heyecanı yaşandı.

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP UZMANLIĞI İLK MEZUNİYETİ
  • 03.07.2020

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıpta Uzmanlık alanında ilk mezuniyet heyecanı yaşandı. 2007 yılında kurulan Tıp Fakültemizde, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Adem TÜRKÖZ, Tıpta Uzmanlık Eğitimini tamamlayıp 01.07.2020 tarihinde Dekanlık Toplantı Salonunda girdiği sınavda, jüri üyeleri tarafından başarılı bulunarak “Uzman Doktor” unvanını almaya hak kazandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan ÇELİK İÇEN yaptığı konuşmada, Fakültemizde 16 farklı ana bilim dalında Tıpta Uzmanlık Eğitimini sürdüren 43 araştırma görevlimiz olduğunu ve her geçen gün bu sayının artmaya devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı olan Dekanımız, Ana Bilim Dalının ilk araştırma görevlisi olan Dr. Adem TÜRKÖZ’ün Fakültemizin yetiştirdiği ilk Uzman Doktor olarak tarihe geçtiğini vurguladı. Dr. TÜRKÖZ’ün saygılı, çalışkan, merhametli, hastalarına karşı ilgili ve başarılı bir uzman hekim olarak mezun olduğunu belirterek, kendisine meslek hayatında mutluluk ve başarılar diledi.
  
Sayın Prof. Dr. Canan ÇELİK İÇEN başkanlığında yapılan, Prof. Dr. Cem Zeki ESENYEL, Doç. Dr. İlker İLHANLI, Dr. Öğr. Üyesi Fazıl KULAKLI ve Dr. Öğr. Üyesi İlker Fatih SARI’nın jüri üyesi olarak görev aldığı sınav sonrasında, Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güven ÖZDEM’in de katılımlarıyla Dekanlık Binası önündeki açık alanda kutlamalar kabul edildi. Öğretim üyelerimiz, araştırma görevlilerimiz ve hastane çalışanları kutlamalara katılarak sevincimizi paylaştılar.

Tıp Fakültemizde halen, (90) erkek, (59) bayan olmak üzere toplam (149) akademik personel görev yapıyor. Bu sayının (20)’si profesör, (15)’i doçent, (70)’i doktor öğretim üyesi kadrosunda bulunuyor. 

HABER: GÖNÜL AYDIN

GİRESUN ORDU TEMSİLCİSİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ