En Son Dakka Haberler -

Genç, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 27 ve 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek öğrencilere başarılar diledi.

Genç, YKS’ye girecek öğrencilere başarılar diledi!
  • 27.06.2020

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 27 ve 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’na girecek öğrencilere başarılar diledi.

“TEKNOLOJİ YARIŞINDA GERİ KALMAMAK İÇİN…”

Teknoloji ve bilim çağında yükseköğretimin öneminin her geçen gün daha da artığını belirten Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüz dünyasında her gün yeni keşifler ve icatlar yapılarak insanlığın hizmetine sunuluyor. Teknolojik ve bilimsel çalışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. İçinde bulunduğumuz çağ bilişim ve inovasyon çağı olarak adlandırılıyor. Bilim ve teknoloji üreten toplumlar ekonomik kalkınmalarını sağladığı gibi medeniyet, demokrasi, adalet ve insanlık liginde de hep bir adım öne geçiyor. Türkiye, AK Parti’yle birlikte teknoloji ve bilim yarışında geri kalmamak için yükseköğretime çok büyük yatırımlar yaptı. Ülkemizin son yıllarda bilim ve teknolojide yakaladığı ivme, özellikle de savunma sanayiinde yüzde 75’e varan yerlilik oranıyla ülkemiz ciddi bir atılım gerçekleştirdi. Bunda hiç şüphesiz ki, yeni açılan üniversiteler, enstitüler, laboratuvarlar, teknokent ve bilim araştırma merkezlerinin çok büyük etkisi var. Ülkemiz yetişmiş insan gücüyle birçok Avrupa ülkesine fark atmış bulunuyor. Türkiye nitelikli üniversiteleri sayesinde yurtdışından pek çok öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükseköğretimin önemi her geçen gün artıyor. Milyonlara varan öğrenci her yıl iyi bir üniversiteye yerleşmek için

ter döküyor ve yoğun bir emek sarf ediyor. Gönül ister ki, çalışan, azmeden ve yoğun bir gayret sarf eden bütün öğrencilerimiz YKS sınavında başarılı olsun ve istedikleri bölümlere yerleşsin… Çünkü Türkiye’yi güçlü ve sağlam bir geleceğe taşıyacak olan gençlerimizdir. Eğer medeniyet yarışında hep önde olmak istiyorsak gençlerimizin maddi ve manevi olarak eğitimine ve yetişmesine çok önem vermeliyiz. Sözlerime burada son verirken 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavına girecek bütün öğrencilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum. İstedikleri ve hedefledikleri bölümlere yerleşmeleri için Yüce Rabbimden niyazda bulunuyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ