En Son Dakka Haberler -

Gelecek Partisi İl Başkanı Velioğlu Bu Araziyi Verenlerle İlgili İşlem Yapacakmısınız

Gelecek Partisi il başkanı Hasan Kamil Velioğlu Yomra halkına ait olan araziyi

Gelecek Partisi İl Başkanı Velioğlu Bu Araziyi Verenlerle İlgili İşlem Yapacakmısınız
  • 18.10.2020

Özel Avrasya Üniversitesi’ne hukuksuz ve kanunsuz olarak tahsis eden belediye başkan ve encümen üyeleri de ilgili Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti

İŞTE O YAZI

“Trabzon İdare Mahkemesinin 2019/682 E. numaralı dosyasında görülen dava sonucunda verilen 11/10/2019 tarih ve 2019/999 K. numaralı karar gereğince tahliye konusunda Belediye Başkanlığı tarafından ihdas edilen işlemin yetki unsuru açısından hukuka uygun olmadığı gerekçesi ile reddedildiğinden bahisle 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75 inci maddesi uyarınca bahse konu taşınmazın tahliye işleminin yapılarak idareye teslim edilmesini talep etmiştir.

Bu nedenle; mahkeme kararı gerekçesi doğrultusunda tahliye işleminin mülki amirliğimiz yetkisinde olduğu mahkeme kararınca da ifade edildiğinden, yazının tarafınıza tebliğ tarihi itibariyle 15 gün içerisinde taşınmazın tahliyesinin yapılarak Yomra Belediye Başkanlığına teslim edilmesini; Taşınmazın belirtilen süre içerisinde tahliye edilmemesi halinde 2886 sayılı Kanunun 75 maddesi uyarınca Kaymakamlığımızca tahliye edileceğinin bilinmesini, yapılacak olan tüm masrafların tarafınızdan tahsil edileceğini hususunda; bilgi ve gereğini tebliğen rica ederim.”

Eyüp ÖZDEMİR

Yomra İlçe Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ