En Son Dakka Haberler -

ENGELLİ OLMAK YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİL 

ENGELLİ OLMAK YAŞAMAK İÇİN ENGEL DEĞİL 
  • 11.05.2019

Türkiye Körler Vakfı  Trabzon Şubesi olarak Engelliler haftasında tüm engel guruplarının gereksinimlerinin ivedilikle karşılanması dileğile kutluyoruz.         
Bu dünya hepimizin. Bu günün sağlıklı kişisi yarının engelli adayıdır. Bunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Anlayış ve hoşgörü ile sorunların çözümüne katkı sağlamak hepimizin görevidir. Yaşamlarını kolaylaştırıcı her alanda yapılacak  düzenlemelerin geciktirmeden gerçekleştirilmesi, sosyal alanların düzenlenmesi, istihdam sağlanması, karar mekanizmalarında yer alarak söz sahibi olmaları üzerinde durulması gereken önemli noktalardır. Onların haklarının çiğnenmemesi hepimizin sorumluluğudur.   
Türkiye Körler Vakfı Trabzon şubesi, kurulduğundan beri körlüğün önlenmesi, engel gurubu ve ailelerine yönelik danışmanlık hizmetleri, toplumun bilinçlendirilmesi, görme engellilerin eğitim hayatlarına katkı sağlayacak burslar vermekte ve farklı eğitim kademelerinde eğitim, öğretime devam eden görme engelli bireylere yönelik çalışmalar yürütmektedir. Eğitim engellerin aşılmasında en önemli etkendir. İlimizde 2007-2008 öğretim yılında girişimlerimizle açılan ‘’GÖRME ENGELLİLER SINIFI‘’ İşitme Engelliler okulunda çocuklarımıza eğitim vermektedir. Engelli bireylerin topluma entegrasyonunda ayrıca kişisel gelişimleri ve sosyal hayatta daha etkin ve görünür olabilmeleri amacıyla akademik gelişimlerine katkı sunacak destek eğitim hizmetleri önem arzetmektedir. Vakıf Şubemiz hizmet üreten bir örgüt olarak görme engellilerimizin eğitim ve rehabilitasyonuna destek sağlayacak  Trabzon Yenimahalle’de ‘T.K.V FARUK ERDEMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’ni hayata geçirmek için tüm gayretile çalışmaktadır. Özel Eğitim öğretmenleri ve uzman eğiticilerin eğitim vereceği merkezimiz kurallara uygun yapılıp tefriş edilmiş olup çok yakında görme engellilerin hizmetinde olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ