En Son Dakka Haberler -

Dortmund’da Bütün Yollar Trabzon’a Çıkıyor..

Almanya’nın Dortmund şehrinde tarihi bir gün yaşandı. Dortmund ve Trabzon kardeş şehir çerçevesinde anlamlı bir güne ev sahipliği yaptı. Dortmund meydanında Trabzon ismi ölümsüzleşti.

Dortmund’da Bütün Yollar Trabzon’a Çıkıyor..
  • 13.05.2019

Trabzon Meydanı tabelası törenle asıldı. Artık adresler arasında bu yol Trabzon meydanına çıkar ibaresi de yer alacak.

Törene Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Dortmund Belediye Başkanı Ullrich Sierau, Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Salih Altınışık ve Genel Başkan Yardımcısı Sait Çelik, çeşitli Avrupalı Türklerin üye olduğu çok sayıda Dernek ve Avrupalı Türklerin katılımı yoğun oldu. Başkan Zorluoğlu’na Dortmund atkısı hediye edildi.

Dortmund Belediye Başkanı Sierau ise bordo mavili kaşkolu boynundan tören boyunca hiç çıkarmadı. Halk oyunları ekibi gösteri yaptı. Birlikte horon oynandı.. Avrupalı Türkler şimdiden “Bize her yer Trabzon” esprilerini geliştirerek “Bize artık Dortmund’a Trabzon” demeye başladılar. Almanya’nın Dortmund şehrinde Trabzon Meydanının açılışına ev sahipliği yapan Essen Başkonsolosu Şener Cebeci “Bu anlamlı güne tanıklık eden herkese teşekkür ediyoruz”dedi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ