En Son Dakka Haberler -

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ EĞİTİM ATAĞINA DEVAM EDİYOR

Dış ticaret ile ilgili firma ve kuruluşlarda çalışan elemanların bu konudaki bilgi ve becerilerini geliştirmek, gereksinim duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilmesine

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ EĞİTİM ATAĞINA DEVAM EDİYOR
  • 25.02.2020

Dış ticaret ile ilgili firma ve kuruluşlarda çalışan elemanların bu konudaki bilgi ve becerilerini geliştirmek, gereksinim duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve firmaları ihracata yönlendirmek üzere Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği’nce yıllık faaliyet programı dahilinde her yıl çeşitli konularda eğitim programları düzenleniyor.

DKİB, 2020 yılında faaliyet programındaki eğitimler kapsamında ihracat konusunda belirli düzeyde bilgi sahibi olan firma temsilcilerinin hedef kitle olarak tespit edildiği “İhracatta Müşteri bulma, Ticari İstihbarat ve uluslararası Pazar Araştırma Eğitimi: Dijital Pazar Araştırma” konulu 5 günlük bir eğitim programı düzenliyor.

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Toplantı Salonu’nda 24 Şubat Pazartesi günü başlayan söz konusu eğitim, 28 Şubat Cuma günü sona erecek.

Eğitime katılan katılımcılar edindikleri bilgileri birebir bilgisayar ile uygulamalı olarak eğitim anında deneyimleme olanağı sağlıyor. Böylelikle eğitimlere katılan çalışanların Uluslararası pazarda müşteri bulma konusunda yetkinliklerinin arttırılması suretiyle eğitime katılanlar uluslararası pazarlarda ürünlerine yönelik hedef kitle ve yeni müşteri bulma konusunda tecrübe kazanacak.

Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesinde faaliyet gösteren her girişimcinin, ihracat konusunda yetkinlik kazanması ve her girişimcinin birer ihracatçı olmasına büyük katkı sağlayacak Dış Ticaret Eğitimlerinin özel konu alanlarına göre periyodik olarak düzenleneceğini belirten DKİB yetkilileri, 2020 yılında Doğu Karadeniz Bölgesindeki ihracatçı sayısının arttırılmasına bu eğitimlerin önemli katkı sağlayacağını ifade ettiler.

Merkezi İzmir’de bulunan bir danışmanlık şirketi yetkilisi ve aynı zamanda dış ticaret uzmanı Murat Odacı tarafından verilen eğitime katılacak çalışanların, ihracat çabalarını yönlendirebilecekleri en uygun katma değeri en yüksek pazarları ve bu pazarlardaki potansiyel alıcı firmaları tespiti konusunda uygulama kabiliyetlerinin arttırılması amaçlanıyor.

25 firma ile sınırlı olan eğitime iştirak eden katılımcılara, eğitim sonrasında katılım belgesi verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ