En Son Dakka Haberler -

CHP İL BAŞKANI GÜZİDE UZUN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve Yönetimi ile İlçe Başkanları olarak sizin eviniz olan bu mekanda açıklama yapmaya geldik.

CHP İL BAŞKANI GÜZİDE UZUN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
  • 04.10.2019

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve Yönetimi ile İlçe Başkanları olarak sizin eviniz olan bu mekanda açıklama yapmaya geldik. Ana Muhalefet Partisi’nin saygın ve onurlu bireyleri olarak İktidar yürüyüşümüzün Trabzon Temsilcileri olan bizler, bu kadim kentte siz basın emekçilerinin verdiği hizmetin kutsallığının hep bilincinde olduk. Çünkü biz Kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz. Çünkü biz Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin temsilcileriyiz.
    Cumhuriyet Halk Partisi olarak altı ok’un izinde şiyarımız Demokrasi, Adalet, Özgürlük, Bağımsızlık ve barıştır. Çükü “Yurtta Barış Dünyada Barış” ı savunan bir Dünya Liderinin öğrencileriyiz.
    Şimdilerde İktidarın başının Uluslararası platformlarda üç beş gün öncesinde dillendirdiği bu kavramlar içi boşaltılmış şekilde sönük balonlar gibi tepemizde savrulmaktadır.
    Partimiz her platformda yukarıdan aşağıya doğru FETÖ-PKK Terör Örgütleri üzerinden suçlamalara maruz bırakılmakta bunun sonucu olarak da topluma bırakılan nefret imajının Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na saldırıya varan sonuçlara neden olmaktadır. Bu durum İlimiz Trabzon özelinde de aynı yansımalara neden olmaktadır. Uzun zamandır görev başında olan partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan bizler hiçbir gerginliğe neden olmamak için hep itidalli davranmaktayız. Özel günlerde emniyet güçlerimizle planlı ve programlı bir şekilde organizasyonlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda kolaylaştırıcı tutumlarından dolayı Emniyet Birimine teşekkür ediyoruz.

Ancak Trabzon’da adeta bir elin bir parmağını geçmeyecek sayıda bir yayın organı haddini aşarak partimizi karalama kampanyasını uzun süredir sürdürerek toplumun sinir uçlarına dokunmaya devam etmektedir. CHP’li yöneticiler olarak sabrımız son noktaya gelmiştir. Partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na ve Partimizin Kurumsal yapısına her türlü hakareti yaparak terör örgütleriyle eşdeğer nitelendirmelerle aşağılamalarına devam etmektedir. 
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak hakkımda verdiğim yanıt üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş bu nedenle de ifadeye çağırıldım.  İl Başkanı olarak ifade vermek; kulakların sağır gözlerin kör olduğu bugünlerde adaletin ağızlarda sakız haline getirildiği bugünlerde bize zul gelmemektedir. Çünkü söylediğimiz gerçekler yazılı metinler olarak Emniyet’te ifade vermek şeklinde de olsa yazılı metinler olarak kayda geçmiştir. Bu anlama teşekkürü borç biliriz.
Manidar olan yetkililerin, Partimize her türlü iftirayı atanlar karşısında suskun kalan adaletin terazisini eşit şekilde dengelememeleridir. Emniyet mensuplarının kibar tutumları gerçekleri ifade etmemize engel değildir. Bu anlamda da teşekkür ederiz. Anayasamızda yazılı olan eşit yurttaşlık hakkı;  çamur atanla çamuru yiyene bile eşit davranmayı bile sağlamıyor ne yazık ki. Adalet kavramı içselleştirilmesi gereken en önemli yapı taşıdır. Bildiğiniz gibi ve yönetenlerce sözde değil özde olmalıdır.
Adı Günebakış olan yayın organı belli ki iktidar hayatına devam ettiği sürece bu tutumunu sürdürecektir.  İktidar gittiğinde (ki gidecektir de tez zamanda 50+1 indirimine göz kırpmalarından belli) ne yaptığına artık kararını kendisi verir. Bundan böyle Tüm Cumhuriyet Halk Partisi Örgütleri olarak protesto edilecek ve okunmaya değer olmadığı her ortamda ifade edilecektir.
Cumhuriyet Halk Partisine FETÖ-PKK yakıştırması yapmak hadsizliğini gösterene cevabımız açık ve net şekilde budur. 

Değerli Basın emekçileri; Melih Cevdet ANDAY ne diyor bir kulak verelim
Uyumayacaksın,
Memleketin hali seni uyandıracak
Oturup yazacaksın
Çünkü sen artık o sen değilsin
Sen şimdi ıssız bir telgrafhane gibisin
Durmadan sesler çalacak
Sesler vereceksin
Uyumayacaksın
Düzelmeden memleketin hali
Düzelmeden dünyanın hali
Gözüne uyku girmez ki…
Uyumayacaksın
Bir sis çanı gibi gecenin içinde 
Taa gün ışıyıncaya dek 
Vakur metin ve sade 
Yazacaksın ve bir enstrüman gibi çalarak.

                    Güzide UZUN
                    CHP İL BAŞKANI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ