En Son Dakka Haberler -

Çaykara muhtarlar Derneği Ortahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Çaykara Muhtarlar Derneği; Dernek Başkanı ve  Çamlıbel Mahalle Muhtarı Abdullah Kulaç, Başkan Yardımcısı Uzungöl Mahalle Muhtarı Mehmet Öztürk,Demirkapı Mahalle Muhtarı Nacı Keleş, Şahinkaya Mahalle Muhtarı Hüseyin Bayraktar ve Kabataş Mahalle Muhtarı Ahmet Bektaş ile birlikte Ortahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Çaykara muhtarlar Derneği  Ortahisar Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
  • 09.03.2020

Ortahisar Gazeteciler Cemiyet Başkanı Kenan Sarı Başkanlığında Cemiyetin kurucu Başkan yardımcısı Bekir Sami Emiroğlu,diğer kurucu üyeler  Mehmet Mutluoğlu, Ali Rıza Altınsoy,Ahmet Hatipoğlu ve Ahmet Hulusi Esercan  tarafından muhtarlar heyetini kabul etti.

09 Mart 2020 Pazartesi günü heyet halinde Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret ettiklerini belirten Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kulaç 2 milyondan fazla turist alan, Trabzon’un ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl’e bir sağlık helikopter için pist yapılmasını istediklerini Uzungöl ve Çaykara’ya doğal gaz getirilmesini Uzungöl’de uygulamalı bir turizm meslek lisesinin yapılmasını .Önemli bir turizm bölgesi olan Uzungöl’ün ve Sultan Murat yaylası’nın da dikkate alındığında Çaykara Bayburt yolu ve Soğanlı Tüneli’nin en kısa süre içerisinde gerçekleştirmesinin Vali Ustaoğlu’na ilettiklerini belirtti. Ayrıca Çaykara’nın genel sorunlarını ve muhtarların sorunlarını da dile getirdiklerini söyledi.

Gazeteciler Cemiyetindeki sohbette  Şahinkaya Mahallesi Muhtarı ve Çaykaralılar Cemiyeti yönetim kurulu üyesi Hüseyin Bayraktar Çaykara’nın elektrik sorununu acilen çözülmesi konusunun dile getirilmesini özellikle vurguladı.

Kabataş Mahallesi Muhtarı Ahmet Bektaş ise en ufak bir rüzgârda ya da bozuk bir havada Çaykara’nın elektriklerinin sık sık kesildiğini ve bir turizm beldesi olan Çaykara’da bu durumun kabul edilemez olduğunu 1989’da yapılan elektrik trafosunun ve elektrik tesisatının bugün için en büyük problem olduğunu ve acilen çözüm üretilmesi gerektiğini ifade etti.

Çaykara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çamlıbel Mahallesi Muhtarı Abdullah Kulaç da  TEDAŞ Bölge Müdürü Gökhan Kömürcüoğlu’nu da ziyaret ettiklerini ve Çaykara’nın büyük elektrik sorununu dile getirdiklerini ve acil çözüm beklediklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ