En Son Dakka Haberler -

Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan ‘Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu’ Projesinin ele alındığı ve kardeşlik duygusu hakkında bilgilerin verildiği söyleşi, Siirt Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu
  • 04.05.2019

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan ‘Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu’ Projesinin ele alındığı ve kardeşlik duygusu hakkında bilgilerin verildiği söyleşi, Siirt Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü- Gazeteci Ahmet Külekçi ile Gazeteci- Yazar Yaşar İçen’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşide Anadolu’nun çeşitli yörelerinde yaptıkları incelemeler ve gerçekleştirdikleri temaslara ilişkin bilgiler aktarıldı.

Kezer Kampüsü Mimarlık Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşinin açış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Basri Memduhoğlu yaptı.

Memduhoğlu geçmiş aylarda ilki gerçekleştirilen söyleşinin öğrencilerden gelen yoğun istek üzerine ikinci kez gerçekleştirildiğini belirterek, Proje Koordinatörü Külekçi’ye teşekkür etti.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Murat Erman’da konuşmasında barış ve kardeşlik denilince akla ilk gelen yerlerden birisinin Siirt olduğuna vurgu yaptı.

Siirt Valisi Ali Fuat Atik de “Her iki konuşmacıyı da yakından tanıyorum. Burada çok güzel bir söyleşiye tanık olacağız. İki kardeşime de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Proje koordinatörü Ahmet Külekçi de İçişleri Bakanlığının uyguladığı “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında bu güne kadar Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinden 60 bin öğrenciyi diğer bölgelerdeki 22 ile geziye götürdüklerini söyledi. Her şeyin farkında olan bilinçli bir gençliğin yetişmekte olduğunu ifade eden Külekçi “Her şeyin farkında olan bilinçli bir gençlik yetişiyor. Bu gençlik yaşanan bütün olumsuzlukları yok edecektir. Bu ülkede hep beraber yaşamak zorundayız. Trabzonlunun da Siirtlinin de gidecek başka yeri yoktur. Bu nedenle huzur ve barışa çok önem vermek zorundayız. Huzur her şeyden daha da önemlidir” Dedi.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere ülkemizin çeşitli yörelerinden insanların gelip bu bölgeyi görmeleri için çaba harcadıklarını da belirten Külekçi, gelen insanların bölgeye hayran kaldığını ve neden daha önce gelmediklerine hayıflandıklarını sözlerine ekledi.

Söyleşinin ardından Külekçi ve İçen, öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Söyleşi, Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman tarafından konuşmacılara teşekkür plaketinin verilmesi ile sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ