En Son Dakka Haberler -

BAŞKAN EKİM’DEN AÇIKLAMA

Basında yer alan Akçaabat Sahili’nde Sondaj Makineleri Karayollarına ait olduğu ve Karayollarının Akçaabat Sahilinden yol yapacağı haberine karşı basın açıklaması metnidir.

BAŞKAN EKİM’DEN AÇIKLAMA
  • 04.11.2019

Basında yer alan Akçaabat Sahili’nde Sondaj Makineleri Karayollarına ait olduğu ve Karayollarının Akçaabat Sahilinden yol yapacağı haberine karşı basın açıklaması metnidir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim, “Uzun zamandan beri gündemde yer alan Yıldızlıdan başlayarak Akçaabat Merkezine kadar sahillerimizden karayolu geçirilmesi planlandığı haberleri yer almaktadır. Akçaabat Sahilleri Trabzon’da doğal halini koruyarak bugüne kadar gelen tek sahillerdir. Biz her defasında şunu ifade ettik. Evet, Akçaabat- Trabzon arası bir yol sorunu vardır ama pansuman tedbirlerle uzun vadeli çözümler alınamaz. Kısa vadede Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi önündeki kavşak ile Söğütlü (Trabzon Üniversitesinin önü) kavşaklarının yapılması, Pulathane (tanjant) bulvarının tamamlanması ve uzun vadede ise daha Güneyden bir yolla Akçaabat geçişinin yapılmasıdır. Şehri güneyden geçirerek, şehir içerisine dik bağlantı yolları yapılırsa uzun vadeli çözüm olur. Bu söylemler çerçevesinde her defasında Bakanlarımızla, Milletvekillerimizle, Karayolları Genel Müdürümüzle, Karayolları Bölge Müdürümüzle ve ilgili kurumlarla görüşmelerimiz oldu ve projeler hakkında görüşmelerimiz devam ediyor. Bakınız tek derdimiz Akçaabat olmalı, tek hedefimiz Akçaabat’ın yarını olmalı. Bizden sonraki nesillere, çocuklarımıza yaşanılabilir bir şehir nasıl inşa edebiliriz? Derdimiz bu olmalı. Akçaabat’ı tarihine ve şanına yakışır bir şehir haline nasıl getirebiliriz. Bunları istişare etmeliyiz. Hiç kimse merak etmesin eksikler giderilir, hatalar düzeltilir. Sahillerimizle ilgili bizim Büyükşehir Belediyemizle hazırladığımız bir projemiz mevcuttur. Bu projede yürüyüş yolları, bisiklet yolları, aktivite alanları, sosyal alanları kafeteryalar vs. var. Sahilde bulunan sondaj makineleri ile ilgili gündemde çeşitli söylentiler var. Buna bir açıklık getirmek istiyorum. Orada bilgimiz dahlinde zemin etüdü çalışmaları yapılıyor. Biz, kıyılardaki düzenlemeleri gerçekleştirebilmek için alt yapıları hazırlıyoruz ve bunun için de belli başlı çalışmalar yapıyoruz. Sondaj çalışmaları tamamen bilgimiz dahilinde Belediyemiz sahil düzenleme çalışmaları için yapılmaktadır. “ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ