En Son Dakka Haberler -

Av.Göktürk Dr.Zengin Kendi Zihniyetini Temsil Ediyor

CHP Maçka ilçe başkanı Av. nihan Göktürk Yaptığı yazılı açıklamada 19 Mayıs şanlı Türk tarihinde kurtuluştan kuruluşa giden ve devrimlerle taçlanan sürecin başlangıcı ve Cumhuriyet mizin ve devletimizin kuruluşunun ilk adımıdır.

Av.Göktürk Dr.Zengin Kendi Zihniyetini Temsil Ediyor
  • 21.05.2020

Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Türk milletine, demokrasimize ve kurucumuza yapılan ilk saldırı 23 nisan da Trabzonumuzda bir üniversiteye Atatürk resminin ters asılmasıydı ve şimdi de 19 Mayıs da doktor demeye dilimizin varmadığı şahsın   19 mayısa Bayram diyenlere bizlere  yönelik “şerefsiz şahsiyetsiz din düşmanları” şeklindeki paylaşımlarının hiç birisi tesadüf değil, itibarsızlaştırma cihetidir, sadece “kınıyoruz” denilerek asla hafife alınmamalıdır. 

Üzücüdür ki; Doktor demeye dilimizin varmadığı bu şahıs Cumhuriyet sayesinde aldığı eğitimi ve oturduğu koltuğu işgal ettiğini görmüş bulunmaktayız. Sosyal medya da geçmiş paylaşımları incelendiğinde sayfasının çalındığı iddiasının hukuktaki karşılığı “suçtan kurtulmaya yönelik” beyanda bulunmaktır. 

Yaşananlar Trabzonumuzu derin bir ilkelliğe sürükleyen bilimsellikten liyakatten uzak kadrolaşmanın sonucudur. Şükür ki; Trabzon halkının bu şahsa ve zihniyete sessiz kalmadığını, tarih ve bilincine sahip çıktığını  görmek içimizi rahatlatmaktadır. 

Bu şahıs alenen Türk Milleti’ne, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne hakaret etmekte, bulunduğu kurum da dikkate alındığında Devlet Kurum ve Organlarını aşağılamakta, kişileri değerleri ve inançları üzerinden ayrıştırmakla halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekte veya hakaret etmektedir ve Cumhuriyetimizin savcılarının bu duruma sessiz kalmayacağı kanaatindeyiz.
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ