En Son Dakka Haberler -

ARAKLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ REİS TKDK BAŞKANI AYDOĞDU’YU AGIRLADI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, Araklı Belediye Başkan Vekili Ekrem Reis’i makamında ziyaret etti. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun duyurduğu 2014-2020 IPARD Programı (IPARD II Dönemi) Altıncı Başvuru Çağrı ilanı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

ARAKLI BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ REİS TKDK BAŞKANI AYDOĞDU’YU AGIRLADI
  • 16.05.2019

Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıktığını duyurdu.

Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek

“Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

Araklı Belediye Başkan Vekili Ekrem Reis yatırım programının son dere önemli olduğunu belirterek Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi ve benzeri Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme kapsamında %65 ve %55 oranlarında destek verildiğini dile getirdi.

Başkan Vekili Reis nazik ziyaretlerinden dolayı TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu’ya teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ