En Son Dakka Haberler -

ALTI ÜLKEDEN AKADEMİSYENLER AVRASYA’DA BULUŞTU

AVRASYA ULUSLARARASI KONFERANSLARA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

ALTI ÜLKEDEN AKADEMİSYENLER AVRASYA’DA BULUŞTU
  • 04.05.2019

Avrasya Üniversitesi uluslararası eğitim faaliyetlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Üniversitenin Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Ömer Yıldız Yerleşkesinde (ICDIPC2019) Uluslararası Sayısal Bilgi İşleme ve Haberleşme Konferansı düzenledi.

Konferansın açılışına katılan Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran açılış konuşmasında, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş olan katılımcılara teşekkür ederek, bilimsel etkinliklerin bir üniversitenin akademik gelişimi için önemli olduğu kadar, bölge sanayi ve endüstrisinin gelişimi için de önemli ve gerekli olduğunu belirtti.

SON TEKNOLOJİK GELİŞMELER MASAYA YATIRILDI

Konferansı organize eden ve başkanlığını yapan Avrasya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alaa Eleyan, Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Pakistan, İran, Lübnan, Kuveyt gibi ülkelerden de gelen konuşmacıların katılımı, etkinliği daha da zenginleştirmiştir. İki gün süren etkinlik boyunca akademisyen ve öğrenciler Robotik, Haberleşme, Görüntü ve Sinyal İşleme konularında son teknoloji ve gelişmeleri içeren sunumları dinleyerek bilgi sahibi olmuşlardır. Mühendislikte bayan araştırmacıların daha çok bilimsel aktivitelerde bulunması için desteklenmesi gerekir ve buna yönelik olarak gelecek yıl gerçekleştireceğimiz etkinlikte, öncelikle bayan araştırmacıların katılımını teşvik edeceğiz. Üniversitemizin yönetimine verdikleri destek için bölümümüz adına teşekkür eder, bu gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktan gurur duyarız, dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ