En Son Dakka Haberler -

AKES-DER GENEL BAŞKAN HASAN KANSIZOĞLU’RİZEDE ÇOK EKSİK VAR. ÇAYKUR, SAĞLIK VE KARAYOLU SORUNLARI CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ Mİ?’

RİZE-AKES Derneği Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu Cumhurbaşkanının Rize gezisi sonrası önemli açıklamalar yaptı. Rize’deki eksiklerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmediğini iddia eden Kansızoğlu’nun yazılı açıklaması şöyle.

AKES-DER GENEL BAŞKAN HASAN KANSIZOĞLU’RİZEDE ÇOK EKSİK VAR. ÇAYKUR, SAĞLIK VE KARAYOLU SORUNLARI CUMHURBAŞKANINA İLETİLDİ Mİ?’
  • 04.09.2019

‘Rize’ye kısa süre önce ziyarette bulunan Sn. Cumhurbaşkanımız Rize ile ilgili milletvekillerinin ve yöneticilerin sunmuş oldukları projeleri merakla bekliyoruz. Rize de sorunlar her alanda devam ederken neden hiç kimse bunları dile getirmiyor?

En büyük sıkıntı ÇAYKUR yaş çay alımı ve ilçelere yapılan ayrımcılık 3 veya 5 ilçe de kontenjan yok! Diğer ilçelere var! 50 kg kontenjan açıklaması yapılıyor ama 25 kg’ dan alım oluyor. ÇAYKUR’ un yanlış yönetimi vatandaşı otomatik olarak çayını ucuza satmasına sebep oluyor.

Diğer konular ise Rize’de son zamanlarda Şehir Hastanesi gündemde. Acaba neye göre bu söyleniyor. Rize’deki Devlet Hastanesi ve Eğitim Araştırma Hastanesinin bölümlerini ve doktor sayılarını arttırınca Rize’de hastane yapılmasına gerek yok. Hastanede o kadar eksik branşlar var ki bunlar neden seçimlerde kapı kapı gezen her daim yanınızdayız diyen 3 AKP Milletvekili bu sorunları dile getirip bir çalışma yapmıyorlar.

Derepazarı üvey ilçemi?

Bir diğer en önemli bir konu İyidere Kendirli Kalkandere İkizdere ilçelerine neden sürekli ayrımcılıklar oluyor? Bunları sıralamaya kalkışsak inanın bir kitap yazılmış olur. Bu ilçeler nereye bağlı? Neden kimseler ilgilenmiyor? Ancak buda açık ve net ki yaklaşık 20 gün önce kendi ilçelerine şiddetli yağmurdan dolayı maddi hasarlar oluştu ve anında Bakanlar Vekiller ordaydı peki 2 gün önce Derepazarı’na yine şiddetli yağmur sonucunda maddi hasarlarının olması nedeniyle hiçbir Milletvekili veya siyasi temsilci ziyarette bulunmuyor?

En büyük yara ise madde bağımlılıkları bu ilçelerde. Kullanıcılarda yaş oranı maalesef 13 yaşa kadar düştü. Niye kimse bu sorunları dile getirmiyor? Neden! Neden! Neden!

İyidere köprüden İkizdere’ye kadar karayolunda köylere ulaşmak için 2 yerde kavşak yapılmış. Bu karayolundan köy yollarına gidiş gelişlerde

tehlike yaşanıyor. Nasıl bir anlayış bu! Nerde bu temsilcilerimiz esnafı rüzgâr gibi resim almak için ziyarete bulunmak başarı değil telefonlara bakmamak çözüm değil! Aslında düzen belli. Ama bunu bir türlü kimse dile getiremiyor. Çünkü bağlı olan STK sendika birlik içinde olduklarından dolayı Rize bir ilçeden ibaret değil! Bunu yazarken de yanlış mizaha çekilmesin iyilerde var. Başarılı olanlarda var. İyi yönetemeyenlerde var.

Trabzon’a müjde Rize’ye vaat

Cumhurbaşkanımız Rize’ye ve Trabzon ziyaretlerinde Rize boş ama Trabzon temsilcileri reisin ziyaret sonrası herkes kendi branşında müjdeler veriyor. Bu proje onay aldı. Sonrası bu kadar yardım onayı aldı. Peki, Rize’dekiler neler verdi Reise? Ve ne aldılar?

Reise kimse ulaşmasın diye AKP nin yemeğinde kimler çağrıldı kimler yer aldı? Neden bu ayrımcılık? Neden neden… Bu Rize hepimizin değil mi? Niye eşitlik yok, birlik beraberlik yok! Hiç bir küçük illerde başka illerden gelen şikâyetçi ve il başkanı yok ama Rize her zamanki gibi örnekleri sıralıyor. Herkes kendi etkeninde olması nedeniyle Rize’ de milliyetçilik ruhu hizmette. Yarışma başarılar gittikçe düşmeye neden oluyor. Kimse elini vicdanına koyup almış oldukları oyun hakkını vermiyor! Aynı koltuklar aynı kişiler arasında dönüp duruyor.

Vampir Kelebek için ne yaptınız

Rize uzun zamandır büyük sorun haline gelen vampir kelebekle ilgili neler yapıldı? Ne kadar yol alındı? Ama reklama sıra gelince bu kelebekler için boy boy resim atan şunu yaptık falan filan diyenler! Sonuç ney boş mısır fasulye meyvelerin ve tek geçim kaynağımız çayı tüketmelerine rağmen, vampir kelebek için neden uzman bir ekip kurulup ama reklam için değil sorunu kökten çözmek için çalışma yapılmıyor?

Rize’ye gelen doktorlar neden kısa sürede gidiyor? Rize’deki memurlar neden memnun değil? Bunları araştırıp bulmak ve çözmek lazım! Her birim şikâyetçi ama söylemde bulunmak istemiyorlar. Siyasi korku yapılan hataları kimse dile getiremiyor. Göz yumuluyor niye neden? Başarılı olmak zor bir şey değil diğer illerin vekil sayısı artarken neden Rize de düşüşte! Rize’den genel olarak en yüksek oyu alıp Ankara’ya yollanan 3 vekil seçim sonrası hangi ilçelere gitti? Rize için ne yapıldı?

Rize Merkezde esnafları değilde halkın içine girerseniz asıl sorunların nelerin döndüğünü görmüş olursunuz. Siyasetini görevli esnafları değil gerçekten evine ekmek götürebilmek için mücadele veren esnafı ve halkı ziyaret edin veya ayda bir halkla bir araya gelerek ayrım yapmadan siyasetçi

yakını olmayan vatandaşları çağırın herkes kendi ilçesinde beldesindeki sorunları dile getirsin Geçmişten ders alarak artık kişi STK sendika siyaset ayrımı yapmadan çıkarsız menfaatsiz Rize için ne yapılması geriliyorsa birlik içinde çözüm üretme yeni projeler kazandırma zamanı çoktan geldi de geçti!’dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ