En Son Dakka Haberler -

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu özel insanların mutluluğuna şahitlik yaptı

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu özel insanların mutluluğuna şahitlik yaptı

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu özel insanların mutluluğuna şahitlik yaptı
  • 09.10.2019

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu güne anlamlı başlayıp anlamlı bir şekilde bitirdi.

Serebral Palsi (Beyin Felci) Farkındalık Günü nedeniyle çocuklar, gençler ve aileleri ile beraber güne başlayan Ayvazoğlu 17 yaşında ilk adımını atan genç bir çocuğun da mutluluğuna ortak olduklarını söyledi.

ÖZEL İNSANLARIN MUTLULUĞUNA TANIK OLMAK

TBMM Down Sendromu, Otizim ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu’nda yer alan Ayvazoğlu, günün anlamına binaen yapılan yürüyüşe ilişkin de bilgi verdi.

Ayvazoğlu, “Komisyonumuzun çalışmaları hakkında bilgi verdiğimiz bu yürüyüşte, 17 yaşında ilk adımını atan gencimizin ailesinin mutluluğuna, engeline rağmen halkoyunları yarışmalarına katılan ve yarışmada derece elde eden kızımızın heyecanına, kendisiyle aynı problemi yaşayan arkadaşına akülü araç sözü alan kardeşimizin fedakarlığına, yılmadan usanmadan çalışıp bilgisayar programcısı olan ve okulunu birincilikle bitiren kardeşimizin azmine tanık olduk. Kısacası engelli değil özel insanlarla bir arada olmanın keyfini yaşadık” diye konuştu.

Ayvazoğlu, “Vücudun koordineli ve amaçlı bir şekilde hareket etme kabiliyetini engelleyen Serebral Palsi hastalığı ile yaşayan kişi ve ailelerle birlikte bu farkındalığa katkı sunmak adına, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun desteği ile düzenlenen yürüyüşe Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tesbiti ile İlgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyon Başkanı Kemal Çelik ve komisyon üyeleri de katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ