En Son Dakka - Haberin Dakika Daika Mekezi - 21 Ekim 2019, Pazartesi

AHİ EVREN HASTANESİNDE NELER OLUYOR KALP AMELİYATI OLACAK HASTAYA ANJİYO ANJİYO OLACAK OLAN KAPAK DEĞİŞİMİ YAPILIYOR

13 Eylül 2019
18 kez görüntülendi

AHİ EVREN HASTANESİNDE NELER OLUYOR KALP AMELİYATI OLACAK HASTAYA ANJİYO ANJİYO OLACAK OLAN KAPAK DEĞİŞİMİ YAPILIYOR

Hizmetli personelinin görev dağılımında liyakat dikkate alınmamakta personel bir ay bir yerde çalıştırdıktan sonra seni daha iyi çalışabileceğin başka bir serviste görev li gönderiyorum diyerek başka servise gönderilmektedir.

Hatta  anjiyografi gibi özel eğitim ve beceri gerektiren bir yere bile bu konuda hiç bir deneyimi ve bilgisi olmayan insanlar oraya sorumlu personel olarak atanmaktadır. Bu durum çalışma düzenini bozmakta yanlış hastaya yanlış işlemler yapılmaktadır. Örnek olarak yaklaşık 1 yıl önce kalp kapak bozukluğu olmadığı halde boyun damar anjiyografisi için bekleyen bir hastaya yanlışlıkla kalp kapak değişimi kapak değişimi yaplacak olan hastayada anjiyo gibi çok yüksek riskli bir işlemin yapıldığı söylenmektedir.

   İsmet Durmuş gerek kardiyoloji gerekse kalp damar cerrahisi doktorları arasında tamamen keyfi davranarak belirli hekimlerin işlem yapmasını engellemekte, çok riskli işlem gerektiren hastaları dahi tecrübesi hiç olmayan doktorlara yönlendirmekte ve adeta hastalar buralarda bir deney olarak kullanılarak hastaların hayatı riske atılmaktadır.

Ayrıca, İsmet Durmuş kendisini konsey başkanı olarak atayarak hekimlerin hastalarının tedavi şekillerine karışmakta, hastanın istemediği ve hekimin tavsiye etmediği tedavi şekli hastalara zorla dayatılmaktadır. Başkanı olduğu konseyde hekimlerin özgür olarak hastalar hakkında tedavi şeklini söylemelerini engellemekte ya da onların fikirlerini dikkate almamakta kendisi hangi tedavi şeklini düşünüyorsa konsey karar defterine onları yazmaktadır.  Konsey kararları alınırken hastanın isteği, hastayı bire bir tedavi eden hekimin görüşü kesinlikle dikkate alınmamakta, konsey kararını kabul etmeyen hasta ve doktorlara gitsin nerede ne istiyorsa orada onu yaptırsın bizim kararımız böyle denilmektedir. Konsey kararları alınırken hekimlere açık kalp ameliyatlarından daha çok kazanıyoruz, stent takarsak zarar ediyoruz ona göre diyerek adeta hasta hayatı hiçe sayılmakta, bilimsel veriler göz ardı edilmektedir.

Hasta anjiyografi ve stent ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilecekken sadece maddiyat yüzünden hastalar açık kalp ameliyatına zorlanmaktadır. Daha önceleri aylık ortlama açık kalp ameliyat sayısı 20 iken İsmet Durmuş göreve geldikten sonra bu sayının 70 i geçmiş olması bunu açıklamaktadır. Böylece sıradan bir devlet hastanesinde dahi yapılan kardiyoloji işlemleri Ahi Evren gibi bir kalp merkezinde yapılamaz hale gelmiş, bu işlemlerin yapılması için hastalar il dışına gitmek zorunda kalmış, tedavileri gecikmiş hatta bazı hastaların kaybedilmesine dahi sebep olunmuştur.

  Yaklaşık 3 yıldır artarak devam eden bu sorunlardan dolayı gerek hastalar gerekse hekimler ilgili yerlere resmi olarak şikayetlerini dile getirmelerine rağmen bu tür sorunlar bir türlü çözülememektedir. Siyasilerin ve İl sağlık müdürlüğünün de bu konudan çok rahatsız olduklarını dile getirmelerine rağmen bu sorunun niye çözülemediği anlaşılamamaktadır. Artan bu sorunlar nedeniyle tüm hastane personeli motivasyonunu kaybetmiş, çalışan hekimler  ve diğer personel başka yerlere tayin istemek zorunda kalmışlardır.

Bazı hasta yakınları ve hastalar biz buraya nereden düştük hastamız sağlam geldi ölü sünü aldık bazıları ise burada artık kasaplar çalışıyor doktor kalmadı adamın soyadı DURMUŞ kendisininin gibi hastanedede tüm işleri durdurdu 

Burası sahipsizmi buranın milletvekilleri neiş yaparlar burda olanları duymuyorlarmı seçimde oy istemeyi biliyorlar hastane batıyor kimsenin sesi çıkmıyor acaba kendi yakınlarını bu hastaneye getirirlermi cıksınlar konuşsunlar diyorlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.