En Son Dakka Haberler -

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açılıyor. 10 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de açılacak olan sergi, 18 Mayıs’a kadar gezilebilecek

35. Aydın Doğan Uluslararası  Karikatür Yarışması
  • 07.05.2019

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Güzel Sanatlar Galerisi’nde ziyarete açılıyor. 10 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de açılacak olan sergi, 18 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

Karikatür sanatına verdiği değerle bilinen Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 64 ülkeden 623 sanatçı ve 2.143 esere ev sahipliği yaptı.

Şimdiye kadar; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Adana 75.Yıl Sanat Galerisi, Galeri Işık, Basın Müzesi, Okan Üniversitesi ve Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi ve Atılım Üniversitesi’nde sergilenen karikatürler bu sefer 10 Mayıs Cuma günü saat 17.00’de Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Güzel Sanatlar Galerisi’nde yer alacak ve 18 Mayıs Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Sergide yarışmanın bu yılki birinciliğini paylaşan Dokhshid Ghodratipour (İran), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan), ikincisi Shahrokh Heidari (İran), üçüncüsü Krzysztof Grzondziel (Polonya) ve ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar’ kategorisinde verilen Özel Ödül’ün sahibi Bernard Bouton (Fransa) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak.

Seçici Kurul’un ödüle değer gördüğü Başarı Ödülü kazananları arasında ise Turan Aksoy (Türkiye), Constantin Pavel (Romanya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Konstantin Kazanchev (Ukrayna), Silvano Mello (Brezilya), Roman Peshkov (Rusya), Sajad Rafeei (İran), Nicos Terzis (İsveç), 2 ödül olmak üzere Didie Sri Widiyanto (Endonezya), Kürşat Zaman’ı (Türkiye) yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ